UWAGA!

Oni są chętni, by wyremontować muszlę w Bażantarni

 Elbląg, Oni są chętni, by wyremontować muszlę w Bażantarni
fot. Anna Dembińska

Urząd Miejski w Elblągu chce przeznaczyć na remont muszli w Bażantarni 581 tys. zł. W środę (2.09) odbyło się otwarcie ofert, które w płynęły na ogłoszony przez miasto przetarg.

Muszla koncertowa w Bażantarni została niekwestionowanym zwycięzcą głosowania w budżecie obywatelskim na 2020 rok. Na jej remont zagłosowało blisko 5 tysięcy mieszkańców. W środę (2.09) odbyło się otwarcie ofert, które wpłynęły na ogłoszony przez Urząd Miejski w Elblągu przetarg. 581 tys. zł - tyle miasto zamierza przeznaczyć na remont muszli koncertowej. Tego zadania chcą się podjąć: Zakład Usług Budowlanych ”Mytych” Spółka z o.o. (496 717,95 zł), konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Budchem Arkadiusz Lewicki – Lider i BIT Dariusz Brodziak - Partner (377 263,48 zł), Bud-Mar Usługi Ogólnobudowlane Mariusz Soboń (526 004,78 zł) oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Marad Radosław Machowski (449 tys. zł). Wszystkie cztery oferty są od firm z Elbląga. W zakres prac wchodzi m.in.: wymiana uszkodzonych elementów konstrukcji drewnianej, renowacja ścian zewnętrznych, sklepienia muszli, stolarki drzwiowej i okiennej, zabezpieczenie konstrukcji metalowej oraz zagospodarowanie terenu wokół muszli. Muszla na odnowienie czeka już od dość dawna. Brakowało jednak pieniędzy na ten cel w budżecie Elbląga. Ostatecznie obiekt zostanie wyremontowany dzięki głosom mieszkańców.

Czytaj również: O tę muszlę trzeba zadbać.

 

daw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Niech zgadne. .. mytych?. .. .. i wszystko jasne. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  15
  Kreciol(2020-09-03)
 • Tylko Kutych mógłby, to zrobić, reszta nie ma pojęcia o takich robotach, dla nich liczy się tylko kasa, pomijając fakt, że to partacze z tymi swoimi pseudo fachowcami pod wpływem. ..
 • Sprostowanie:nie Kutych, tylko Mytych.
 • Za te pieniadze kazdy moze ale nie kazdemu pozwolą
 • Może w reż, cię będą ławeczki na stałe i dach powinien być nawet plandeka zasuwana.
 • nie wiem ale zawsze mnie zadziwiają te wyceny. .. .. podjazd dla wózka. .. 70 tysi. .. .muszla. .. 581 tys. .. .kwota za którą już domek można pobudować (bez działki ). .. ..
 • To się doczekamy remontu. Super, warto było zabiegać o poparcie inicjatywy wśród mieszkańców Elbląga. Dziękuję, w sumie to. .dziękujemy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  pampi-ZAWADA(2020-09-03)
 • @dsrgdg - Proste, wszystko co należy do budżetówki, wojsko, policja itd. mnoży się razy dwa. Dlatego tak walczą o zlecenia.
 • Mariuszodpuść sobie, a na marginesie, taki z ciebie był antykomuch, a z pudlikiem się układałeś. ..
 • Drodzy gimnazjaliści. Macie okazję zrobić interes życia. Pozakładajcie własne firmy budowlane, kupcie sprzęt i materiały, zatrudnijcie pracowników. Nożna nawet na założenie firmy otrzymać dofinansowanie z PUP. Przetargi są ogłaszane jako nieograniczone. Złóżcie ofertę i do roboty. Życzę powodzenia.
 • @Konio - Nie ma juz gimnazjalistów byczqu -1
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  0
  elektryczny ojczym(2020-09-04)
 • Budżet Obywatelski to największa pomyłka naszej demokracji. Jego wykorzystanie w praktyce wykazało jak niby przy społecznym zaangażowaniu marnotrawi się nie tak małe pieniądze. Początkowo dominowały pomysły na place zabaw i siłownie na powietrzu. Po chwilowym zauroczeniu zainteresowanie nimi jest niewielkie. Stały się albo sralnią dla psów, albo miejscem spotkań armatorów piwa lub znudzonej, ale podnieconej młodzieży. Teraz padło na muszlę koncertową w Bazantarni. Początkowo coś tam będzie się działo, ale jak wyczerpią się pomysły to zagości tam deszcz i wiatr, a aktywność swoją zademonstrują wandale. I podniesie się krzyk, że nikt tego nie pilnuje. A przecież zainteresowanie niby imprezami w tej muszli będzie niewielkie bo nie wszyscy chcą słuchać kapel disco polo czy cygańskich lub występów ad hoc. A przykładowo na koncert prawdziwych gwiazd pieniędzy nie ma, a nawet jak będą to wybitni artyści scen operowych czy prawdziwego teatru to tłumów nie będzie. Tak więc i z tą muszlą będzie to samo co z innymi nietrafionymi pomysłami z BO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Sceptyk ?...(2020-09-05)
Reklama