UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oni wiedzą wszystko o motoryzacji

 
Elbląg, Oni wiedzą wszystko o motoryzacji
fot. policja

Wczoraj (29 maja) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu zorganizował Wojewódzkie Finały Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Policjanci z Elbląga włączyli się w jego organizację.

Turniej był zorganizowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Składał się z następujących konkurencji:
       · test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i ze skrzyżowań,
       · test z wiadomości z historii motoryzacji,
       · sprawdzian z umiejętności udzielania pierwszej pomocy,
       · sprawdzian z obsługi codziennej pojazdu,
       · jazda sprawnościowa motorowerem,
       · jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „Talerzem Stewarta”.
       W finale wzięło udział 11 drużyn z 21 powiatów województwa warmińsko-mazurskiego. Najlepszymi okazali się:
       I miejsce – Zespół Szkół Zawodowych w Piszu
       II miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
       III miejsce – Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu.
       Zwycięska drużyna będzie reprezentować nasze województwo na finale krajowym, który odbędzie się 11 i 12 czerwca w Żarnowcu (woj. śląskie). Gratulujemy!
       Najlepszym zawodnikiem ze znajomości przepisów ruchu drogowego okazał się Mateusz Truszkowski z Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu, który zdobył 24 punkty na 25 możliwych.
       Dodatkowe nagrody przekazano najlepszym zawodnikom z jazdy sprawnościowej samochodem i motorowerem, zdobyli je kolejno Licznerski Sławomir z ZSEIT w Piszu i Popiołek Piotr z ZSZ w Piszu.
       Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody: smartfony, smartwache i tablety. WORD w Elblągu ufundował nagrody oraz upominki dla wszystkich zawodników i opiekunów drużyn.
       Organizacja Wojewódzkiego Turnieju BRD to wielkie przedsięwzięcie logistyczne, w którym Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu wspierały następujące instytucje: Komenda Miejska Policji, Straż Miejska, Starostwo Powiatowe w Elblągu, Automobilklub Elbląski, Państwowa Straż Pożarna w Elblągu, OSK Elita w Elblągu.
       Specjalne podziękowania należą się dyrekcji, Krystynie Miezio, i pracownikom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Elblągu, w którym odbyły się zawody.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama