UWAGA!

Orkiestra nadziei – 22. Finał WOŚP

 

Wielkie wydarzenie, wielkie emocje, wielkie serca. Po raz 22. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a razem z nią na ratunek wyruszył również Elbląg, w którym gorących serc nie zabrakło, a świadczą o tym rekordy, jakie padły w naszym mieście.

Wiele tygodni intensywnych przygotowań, szaleństwo podczas wielkiego Finału... Warto było, bo przecież warto pomagać! Niesamowite emocje, wspaniała atmosfera w połączeniu z pomocą dla najbardziej potrzebujących – bezcenne!
       Po raz czwarty organizatorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu było Regionalne Centrum Wolontariatu, w tym roku w organizację tego wielkiego wydarzenia aktywnie włączył się również Urząd Miejski. Oczywiście impreza nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie sponsorów.
       Wielki Finał w Elblągu odbył się pod znakiem rekordów. Kwota zebrana podczas 22. Finału WOŚP wyniosła aż 181 580,77 zł! Kolejny rekord to liczba zaangażowanych w akcję wolontariuszy – na ulice miasta wyszło bowiem aż 500 wolontariuszy zaopatrzonych w puszki, identyfikatory, serduszka oraz w wielkie chęci pomocy najbardziej potrzebującym.
       Z elbląskim Sztabem WOŚP zagrały 33 sztabiki, w tym przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Szpital Miejski oraz Wojewódzki Szpital Zespolony. Spośród szkół najwięcej pieniędzy zebrała Szkoła Podstawowa nr 18, która do elbląskiego Sztabu przekazała kwotę 7 944,02 zł. Grały również okoliczne miejscowości, w tym Pasłęk, Gronowo Elbląskie, Gronowo Górne, Kamionek Wielki, Krynica Morska, Suchacz, Tolkmicko, Węzina. Podczas Finału zagrało również dziesięć elbląskich pubów, wśród których prym wiedzie niezmiennie „West Side”.
       W 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyły się służby mundurowe z Elbląga i okolic (OSP Krzewsk oraz OSP Ogrodniki). Oprócz zabezpieczenia imprezy mundurowi przekazali na licytacje gadżety, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Nad bezpieczeństwem elbląskiego Finału WOŚP czuwała Agencja Ochrony Patrol Dogmat. Bezcenna okazała się również pomoc klas mundurowych, m.in. z Zespołu Szkół Zawodowych oraz Zespołu Szkół Techniczno-Informatyczych jako służb informacyjnych. W szeregach Sztabu Medialnego zasiedli przedstawiciele Agencji Reklamowej „Contact”, którzy dbali, aby wszystkie aktualne informacje dotyczące imprezy, fotorelacje z wydarzeń oraz informacje dotyczące zebranej kwoty były dostępne w Internecie.
       Oprócz rekordu zebranej kwoty oraz liczby wolontariuszy, rekordowa była również ilość aukcji, które pojawiły się na elbląskiej stronie WOŚP. Elblążanie chętnie przekazywali różne ciekawe przedmioty oraz usługi na wielkoorkiestrowe licytacje. Najchętniej licytowano bon na kurs prawa jazdy kat. B (darczyńca: Ośrodek Szkolenia Kierowców Zebra), jeden dzień w fotelu prezydenta (darczyńca: Jerzy Wilk, prezydent Elbląg) oraz ławkę na Starym Mieście (darczyńca: Zarząd Zieleni Miejskiej).
       Elbląski Finał urozmaiciły liczne atrakcje, w tym pokaz FireShow w wykonaniu Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego, pochód i zbiórka pieniędzy przez Elbląskie Golden Retrievery, rajd offroadowy organizowany przez 4x4 Elbląg Team oraz Offroadowy Elbląg.
      
      

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy daje nadzieję, przekonać się o tym można również w naszym mieście. Natanek od trzech tygodni przebywa na Oddziale Noworodkowym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Walcząc o swoje zdrowie, korzysta ze sprzętu, który elbląski szpital otrzymał w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
       – Podczas naszego pobytu z Natankiem w szpitalu zauważyłam dużo sprzętu z symbolicznym serduszkiem – mówi mama małego Natanka. – To duże wsparcie. Przyznaję, że wcześniej Finały Wielkiej Orkiestry były dla mnie tradycją, fajnym zwyczajem, ale nie zwracałam uwagi na szczegóły, na głębszy sens tego wydarzenia. Dopiero teraz, gdy korzystamy z WOŚP-owego sprzętu, wiem, jak bardzo ta akcja jest potrzebna.
       Wiele osób, w tym mama Natanka, życzy sobie, by Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała do końca świata i o jeden dzień dłużej. Na szczęście ludzi o wielkich, gorących sercach nie brakuje.
      
       „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. (Jan Paweł II)
      
      

WOŚP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Szkoda, że Tusk i reszta brudasów z tego sejmu ma to w dupie. Oni mają zdrowe rodziny więc ich to nie obchodzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  9
  Spust_krokodyla(2014-02-03)
 • A dlaczego nikt z RCW nie wymienia Galerii EL, EOK, czy Biblioteki Elbląskiej, które to instytucje użyczyły zarówno sprzętu jak i ludzi do pracy przy scenie.
 • To bardzo dobrze ze tak ludzie pomagaja, rzad moze mniej pieniedzy przeznaczac na zdrowie, jeszcze 3-4 lata i sluzba zdrowia zrobi sie prywatna bo tyle mln daja ludzie, wiec 50-100 zł za wizyte u zwyklego lekarza nie powinno nikogo zniechecic
 • ŻORŻ sa rowni i rowniejsi, wczoraj sie urodziles ?
 • Chyba wymieniony jest Urząd Miasta. .to nie to samo??
 • A wpisz sobie jeden z drugim w wyszukiwarkę : złoty melon i zobacz jaki to jest ten złoty melon i dla kogo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  hrabiaGeorge(2014-02-04)
 • szlachetna zbiórka oby tylko nie dla bogatszych dzieci bardziej w innych miastach bo to wplywa na calosc
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  6
  doctor(2014-02-04)
 • oj doctor - to nic nie ma wspólnego ze szlachetnością.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hrabiaGeorge(2014-02-04)
 • mój synek urodził się w 2010 roku dwa i pół miesiąca przed terminem, także leżał w tych inkubatorach z serduszkami. obecnie ma trzy latka i jest zdrowym chłopcem który grandzi za pięciu. Trzymam kciuki za Natanka i inne dzieci walczące o życie jestem pewna że wszystko dobrze się skończy i Natanek wyrośnie na zdrowego urwisa:-). Uważam że WOŚP i Owsiak robi coś przepięknego. Osobom które są przeciwko WOŚP nie życzę źle i mam nadzieję że nie będą musieli doświadczyć chwil w których będą się martwić o swoje dzieci. Jestem z WOŚP!!! i dziękuję za sprzęt który uratował życie mojego dziecka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  MamazElbląga(2014-02-04)
 • Pieniążki powinny być zbierane również podczas światełka do nieba. .a zapewniam że nie miałem komu. W tym dniu siedze na chacie bo praktycznie nic się na mieście nie dzieje. .[ Elbląg to skansen } ruszam się na światełko i chętnie bym coś wrzucił. Kiedyś było na placu Jagiellończyka to było centrum wtedy bez problemu dałem. .ZA to na Allegro dokonałem zakupu na rzecz orkiestry i git. .Uwielbiam pomagać. .. lecz w dzisiejszych czasach jest to coraz trudniejsze. .Na każdym kroku oszuści, i łatwo wpaść w klopoty. .. bo dowiesz się że masz do spłacenia 50.000 które ktoś na twoje konto pożyczył. .. podałeś dane. .a podrobić podpis. .ech. .proste, ,a Ty się tłumaczysz. Komornik ma wywalone, na Sądy nie licz ! Sędzia powie że w nocy świeci słońce to tak w/g sądu jest! Dlatego podziwiam Owsiaka że daje radę. .Pomimo że w Elblągu bieda, aż piszczy to naprawdę dobry wynik. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  muzyk64(2014-02-05)
Reklama