UWAGA!

Oskarżona - i ławnik w sądzie?

Elbląski Sąd Okręgowy wystąpił do Rady Miejskiej o odwołanie z funkcji ławnika byłej dyspozytorki pogotowia oskarżonej o niewysłanie karetki do chorego dziecka, które następnie zmarło.

Tragedia miała miejsce w styczniu 2004 r. Pół roku później powstał akt oskarżenia, a od półtora roku Małgorzata R. jest ścigana listem gończym. Wydano wobec niej także Europejski Nakaz Aresztowania.
     Na pytanie, dlaczego dopiero teraz pojawił się wniosek o odwołanie ławniczki, sędzia Ewa Mazurek, rzecznik Sądu Okręgowego odpowiada, że póki sąd nie wyda prawomocnego wyroku skazującego, obowiązuje zasada domniemanej niewinności. Z powodu śledztwa, a później postawienia w stan oskarżenia Małgorzata R. nie była jednak wzywana w charakterze ławnika.
     - Wyrok w jej sprawie nadal nie zapadł, bo trwające od dawna poszukiwania kobiety okazały się bezskuteczne. To dlatego, mimo braku skazania, sąd wystąpił o skreślenie jej z listy ławników - wyjaśnia sędzia Mazurek.
     Wnioskiem o odwołanie z funkcji ławnika Rada Miejska zajmie się na najbliższej sesji 13 kwietnia.
     Mówi rzecznik sądu Ewa Mazurek:
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • W naszym sadzie jest kilku lawnikow ktorych przydaloby sie usunac z sadu. Psuja oni dobra opinie jaka wypracowali sobie nasi sedziowie przez kilka ladnych lat. PRZYDALABY SIE JAKAS KONTROLA ktora zapobieglaby zatrudniania osob nieodpowiednich. Ludzie ktorzy skladaja przysiege a potem lamia ja na kazdym kroku wynoszac poza budynek informacje ktore nie powinny byc ujawnione lub klamiac sedziemu w trakcie rozprawy w zywe oczy nie powinny wogole sie tam znajdowac.Jestem pewna ze Prezes sadu wie dokladnie ile jest skarg na lawnikow. MOIM ZDANIEM JESLI WPLYWA TAKA SKARGA TO LAWNIK POWINIEN BYC NATYCHMIAST ODSUNIETY OD WSZYSTKICH SPRAW. Niestety tak sie nie dzieje! Elblag to male miasto i wiele osob sie zna wiec nieuniknione jest ze ktoras ze stron zna sie z lawnikiem lub sedzia a to daje do myslenia.
  • kobieta bez litości dla pacjętów,- może i dobra jest w sądzie. sprawiedliwa nie była napewno- skoro sama uciekła przed sprawiedliwością.I ODPUŚĆ NAM NASZE WINY BIŁA BEZ LITOŚCI. UCHOWAJ PANIE BOŻE TAKIEJ.....SPRAWIEDLIWOŚCI
Reklama