UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ostatni most w tym roku

 
Elbląg, Ostatni most w tym roku
fot. Biuro Prasowe Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód

Żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód zakończyli trening sztabowy pod kryptonimem Amber Bridge 19-3. Był to ostatni taki trening w tym roku. Zobacz zdjęcia.

Jego założenia nie tylko łączyły w sobie wszystkie elementy ćwiczone podczas poprzednich treningów, lecz zakładały również przemieszczenie i organizację elementów stanowiska dowodzenia działających na realnych odległościach

Trening był podzielony na dwie części: przygotowawczą i główną. Cześć przygotowawcza składała się z szeregu szkoleń i wykładów, w których brali udział żołnierze DWDP-W i trwała od 30 września do 4 października. Część główna to praca na stanowisku dowodzenia rozwiniętym w warunkach polowych.

Część główną treningu rozpoczął zastępca dowódcy dywizji gen. bryg. Karel Rehka podczas zbiórki, która odbyła się w poniedziałek, 7 października, w Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (PWD DWDP-W). - Trening sztabowy Amber Bridge 19-3 jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć organizowanych w tym roku przez żołnierzy dowództwa - powiedział gen. Rehka.

Poniedziałek był również dniem intensywnego szkolenia na placu ćwiczeń PWD DWDP-W, podczas którego żołnierze dowództwa dywizji doskonalili umiejętności niezbędne do prowadzenia działań na współczesnym polu walki. Tego dnia w rejony przyszłych ćwiczeń wyjechały również Grupy Rekonesansowo - Przygotowawcze w celu rozpoznania miejsc, w których planowane było rozwinięcie elementów stanowiska dowodzenia. Następnego dnia żołnierze dowództwa przemieścili się do PWD DWDP-W, by następnie, w kilku kolumnach, udać się w rejony ćwiczeń. Podczas treningu elementy stanowiska dowodzenia rozwinięte zostały na pasie ćwiczeń taktycznych Modrzewina w Elblągu oraz w Malborku. Przez kolejne dni żołnierze dowództwa doskonalili swe umiejętności w prowadzeniu działań bojowych w obronie, pracując i odpoczywając w warunkach polowych. Jednocześnie zbierali uwagi i wnioski na temat tego, co podczas przyszłych szkoleń można poprawić, by praca na stanowisku dowodzenia przebiegała jeszcze sprawniej.

Trening zakończyło omówienie ćwiczenia, podczas którego dowódca dywizji gen. dyw. Krzysztof Motacki podkreślił, że główną ideą szkolenia jest to, abyśmy szkolili się tak, jak będziemy walczyć. Dodał również, że z wyników osiągniętych podczas Amber Bridge 19-3 będziemy całkowicie zadowoleni, gdy wszystkie wnioski zostaną wdrożone do dalszej działalności. Na zakończenie podziękował wszystkim uczestnikom treningu za ich zaangażowanie i wysiłek. Szczególne podziękowania skierował do żołnierzy Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód, którzy w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych po raz kolejny udowodnili swój profesjonalizm, zabezpieczając działanie dowództwa dywizji.

mjr Dariusz Guzenda, rzecznik prasowy dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama