UWAGA!

Ostatni weekend wakacji

 
Elbląg, Ostatni weekend wakacji
fot. KMP w Elblągu

Przed nami ostatni weekend wakacji. Na drogach naszego miasta oraz powiatu policjanci spodziewają się natężenia ruchu. Funkcjonariusze będą monitorowali drogi naszego powiatu wspólnie z Żandarmerią Wojskową.

 Policjanci z ruchu drogowego będą pełnić służbę, m.in. na elbląskim odcinku krajowej „siódemki”, na której w ten weekend można spodziewać się dużego natężenia ruchu. Będą oni zapewniali płynność przejazdu, a także reagowali na wszelkie wykroczenia i przestępstwa drogowe popełniane przez kierujących. Oznakowane i nieoznakowane radiowozy wyposażone będą w wideorejestratory oraz laserowe mierniki prędkości, które mierzą prędkość samochodu nawet z odległości jednego kilometra.
       Prowadzone będą kontrole osób, pojazdów i dokumentów. Ważnym elementem działań będzie także egzekwowanie jazdy w zapiętych pasach oraz przewożenie dzieci w fotelikach ochronnych. Z ruchu eliminowani bedą nietrzeźwi kierowcy oraz pojazdy niesprawne technicznie. Surowo karani będą również ci, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, a tym samym stwarzają niebezpieczne i w konsekwencji tragiczne sytuacje drogowe.
       Policjanci przypominają
       Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi stan po spożyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje wtedy, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila.
       Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po spożyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.
       Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku
       Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, ludzka brawura, a także jazda po alkoholu. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama