UWAGA!

Ostatni weekend ze starymi motocyklami

 
Elbląg, Wiekowe motocykle wyglądają jakby przed chwilą zjechały z taśmy produkcyjnej
Wiekowe motocykle wyglądają jakby przed chwilą zjechały z taśmy produkcyjnej (fot. WS)

Polski Junak, rosyjski IŻ, niemiecka IFA, ale i WSK, SHL, Jawa i Osa. Zabytki motoryzacji z czasów PRL będą cieszyć oko zwiedzających jeszcze tylko przez weekend. Warto więc wybrać się do Ratusza Staromiejskiego.

Co zaparkowało w Ratuszu?
       - Biały Junak – wersja eksportowa, a także czarny, który był produkowany na rynek polski – mówi Krzysztof Nowacki, pasjonat starych motocykli, na co dzień oficer prasowy elbląskiej policji. - Jest też pocztowa WSK, SHL, niemiecka IFA BK 250, MZ tzw. jaskółka oraz trophy, rosyjski IŻ 49. Pokazujemy również polski skuter Osa, który wielu widziało, ale tylko na filmach. W sumie na ekspozycję składa się 12 pojazdów z lat 50. i 60. XX wieku. Na poprzedniej wystawie można było zobaczyć motocykle będące w takim stanie, w jakim zachowały się do dzisiejszych czasów. Tym razem pokazujemy pojazdy odrestaurowane na wysokim poziomie – zaznacza hobbysta. - To motocykle Wiesława Mroczka, Radosława Nadworskiego, Mariusza Mroczka, Filipa Banaszka oraz dwa moje.
       Organizatorzy zachęcają odwiedzających wystawę starych motocykli do wpisywania się do księgi pamiątkowej. Zabytki techniki można oglądać w godz. 9 - 18. Wstęp wolny.
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama