UWAGA!

Oszukali starszą kobietę

80-letnia kobieta wpłaciła na konto oszusta 15 tysięcy złotych. Zdarzenie miało miejsce wczoraj (2 marca) w Elblągu. Było to oszustwo metodą na policjanta.

Kobieta odebrała wczoraj telefon od mężczyzny który przedstawił się jako starszy sierżant z elbląskiej komendy policji. Poinformował kobietę, że na terenie miasta prowadzone są działania przeciwko grupie hakerów, którzy wypłacają pieniądze z kont bankowych. Polecił kobiecie by ta wypłaciła pieniądze z konta w banku i przelała je na podane przez niego „bezpieczne konto”. Kobieta nie namyślając się długo poszła do banku i wypłaciła 15 tysięcy złotych a następnie wpłaciła je na podane przez mężczyznę konto. Gdy zorientowała się że padła ofiara oszusta zgłosiła się na policję.

 

Jak przeciwdziałać?

Rozmawiajmy ze starszymi osobami o takiej potencjalnej sytuacji. Uprzedzajmy je o tym, że może ona mieć miejsce. Mówmy jak wtedy zareagować. I przede wszystkim tłumaczmy, aby nie przekazywać pieniędzy nieznanej osobie a tym bardziej nie wpłacać ich na nieznane konta.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • heheheheheeeee
 • Jak mają nr konta to chyba znajdą co?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21
  5
  Licznik mianownik(2020-03-03)
 • Gadał dziad do obrazu a obraz ani razu...
 • Szczerze, nawet mi nie żal. Elbląg stał się bardzo atrakcyjnym miastem, do tego typu przestępstw. Oszuści są bezkarni. Można apelować, ale co tam... I nie mówcie mi, że wszyscy są niedołężni, chorzy, nieświadomi. 10 maja znów ruszy szturm starych dziadów, do urn.
 • Jak naiwna to na drugi ta będzie ostrozna.
 • Cóż za rozrzutny tryb życia
 • I na 100% 10 maja ppjdzie do urny i zaglosuje na Dlugopisa.
 • "Słuchaj starszych"mówili. "Starzy ludzie to mądrzy ludzie"mówili. "Dziadek i babcia wiedzą najlepiej"mówili. Dzisiaj całą tą mądrość życiową starszych osób widać, jak na dłoni. To właśnie starsze osoby wchodzą bez rozglądania się pod koła nadjeżdżających pojazdów. To właśnie tzw. seniorzy (w przeważającej większości)głosują na Kaczyńskiego ("bo patriota Panie i nie jest na usługach Niemców"). To właśnie ci doświadczeni życiowo ludzie oddają swoje renty i emerytury Rydzykowi. To właśnie tych "mądrych"starszych, powiewających miniaturowymi flagami ludzi było widać najlepiej, gdy kilka dni temu Duda bredził o piętnastych i szesnastych emeryturach. Ci ludzie to największy dramat - niby starsi i schorowani, ale o 7.00 rano w piekarni albo w aptece kolejeczki właśnie takich ludzi. Niby niedołężni - ale co tydzień (albo nawet co dzień)systematycznie są w kościółku. Niby niepełnosprawni, ale na wyborach będzie ich większy procent niż studentów czy ludzi przed 30 rokiem życia. Przestańcie już wierzyć w jakikolwiek rozsądek tych starszych osób, w tym wieku osoby rozsądne i inteligentne to naprawdę już niewielki odsetek.
 • Ja w tę historyjkę nie wierzę. Naciągana.
 • I pomyslec,ze za 6 lat dam sie tak wrobic.Cala nadzieja w koronawirusie.Kochany wirusie pokaz sie wreszcie w Elblagu,ja I piekna Kidawa tak CIE pragniemy,wysluchaj naszych prosb!! Garbusiarz cyklista
 • Stare i głupie oto jest pytanie.
 • @Hinczyk - A co on ma do jej głupoty ciesz się ze ołówkiem jesteś.
Reklama