UWAGA!

Pamięć o ojcu Klimuszko

Elbląg, Izbę Pamięci Ojca Klimuszki zostanie otwarta w kapliczce prz kościele św. Pawła
Izbę Pamięci Ojca Klimuszki zostanie otwarta w kapliczce prz kościele św. Pawła

Dziś mija setna rocznica urodzin ojca Andrzeja Czesława Klimuszki.

W czwartek tymczasem minie 25. rocznica śmierci najsławniejszego w powojennej historii Polski zielarza i jasnowidza. Z okazji obu okrągłych rocznic zakon franciszkanów w Elblągu (w czwartek, po wieczornej mszy o godz. 18.00) przy ul. Obrońców Pokoju otwiera Izbę Pamięci Ojca Klimuszki. W korespondencji radiowej mówi proboszcz parafii św. Pawła, ojciec Janusz Krużycki.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pamietam tylko, że raz kiedyś babacia zabrała mnie do ojca Klimuszko. Więcej go nie widziałem, ale zostal mi w pamięci.
 • Mój sąsiad dzięki jego lekom żyl 2 lata dłużej, lekarze byli żdziwieni, cały czas mówili rodzinie że to cud, ten pacjent od 2 lat powinien być w niebie. Podziwiałem ojca Klimuszkę, to był wspaniały człowiek.
 • Ojciec Andrzej postać nietuzinkowa . Ciekawe było jego ostatnie publiczne spotkanie .Jeżeli możecie spróbujcie je odsłuchać. Sporo osób posiada je nagrane. A tak ku pamięci może by warto coś na kształt pamietnika o ludziach co w Elblągu żyli i cos fajnego dla miasta i mieszkańców zrobili. Przecież to nie pustynia, a takie rocznicowe wydarzenia to troche za mało. Co na to ambitny i przedsiebiorczy szef muzeum, może by jakis kącik na tenn pomysł.
 • Może podczas obecnej kampanii wyborczej "wybitny poseł" p. W. G.-Dziewałtowski powie jak to kilka lat temu pospołu z pewnym prokuratorem (znanym "z aktywności" w pierwszej poł. lat 80.) zaciekle walczył przeciwko idei przeniesienia szczątków ks. Cz. Klimuszki na b. niemiecki cmentarz przy kościele Św. Piotra i Pawła. To był jeden z jego wielu "poselskich sukcesów", dlaczego więc teraz nie naświetlić tej żenującej sytuacji jeszcze raz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ul.Krak.(2005-08-23)
 • jak miałem dwa lata to było 34 lata temu byłem bardzo chory matka dostała od niego lekarstwa i żyję do dziś,a lezałem wtedy juz w paru klinikach on mie wyleczył
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  żyjacy(2005-08-24)
 • Mój dziadek kilkakrotnie korzystał z daru jasnowidzenia ojca Czesława i zawsze jego wskazówki dobrowadzały do odnalezienia zwłok lub danej żyjącej osoby. O. Klimuszko to wielki człowiek!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  konrad(2006-05-01)
Reklama