UWAGA!

Pamiętaj o odśnieżaniu

 Elbląg, fot Anna Dembińska
fot Anna Dembińska

Choć zima w pełni, to w Elblągu dopiero teraz poprószyło śniegiem. Synoptycy zapowiadają duże ochłodzenie, więc śnieg może utrzymać się dłużej. W związku z tym przypominamy właścicielom nieruchomości o obowiązkach wynikających z Uchwały nr w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta.

- Właściciele nieruchomości, do których przylegają chodniki stanowiące część drogi publicznej zobowiązani są do uprzątnięcia, z tych chodników błota, śniegu i lodu zgodnie z poniższymi wymaganiami: chodniki w centrum miasta - w czasie 3 godzin od chwili ustania opadów; pozostałe chodniki - w czasie 6 godzin od chwili ustania opadów. Uprzątnięte błoto, śnieg, lód i inne zanieczyszczenia należy pryzmować przy krawędzi chodnika, w celu uprzątnięcia przez zarządcę drogi. Pryzmy muszą być oddalone minimum 1m od pni drzew i nie mogą utrudniać ruchu pieszym. Obowiązek uprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, stanowiących część drogi publicznej oraz z części nieruchomości służących do użytku publicznego należy wykonać w sposób niezakłócający ruchu pieszego. Zabrania się usuwania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników na jezdnie. Niewątpliwie śnieg to duża frajda - przede wszystkim dla dzieci, które akurat przebywają na feriach zimowych, jednak pamiętajmy również o naszych obowiązkach.

Iwona Łojewska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czyli w swoim prywatnym czasie mamy za darmo odsnieżać publiczny chodnk? Tylko dlatego, że w tak bezczelny sposób wladze chcą sobie przyoszczędzić robiąc z mieszkańcow darmową siłę roboczą? Może jescze mamy kupić za swoje piasek i posypać publiczną drogę? To jakaś paranoja. Trzeba sprawdzić czy taki wyzysk jest zgdony z Konstytucją. Chodnik jest albo prywatny albo publiczny. Rozumiem, że skoro przylega do mojej nieruchomości to mogę sobie na tej samej zasadzie postawić tam stragan bez zezwolenia?
 • @Anty - Nie postawisz nawet kontenera na gruz bez zezwolenia jak bd remont robił. Cholerny złodziejski kraj
 • @Anty - Problem polega na tym, że nakaz sprzątania publicznych chodników przylegających do nieruchomości nakłada na właścicieli ustawa. I to jest rzeczywiście głupie, od lat krytykowane. Mnie też w. .rwia, że chodnik jest "mój", kiedy trzeba sprzątnąć, ale w każdym innym wypadku jest publiczny, więc muszę być pokornym petentem.
 • @Anty - I jeszcze jedno, chyba najważniejsze - w. .rwia jeszcze to, że zarządcy publicznych dróg (jezdni)jakoś nie są specjalnie gorliwi w odśnieżaniu i pozbywaniu się lodu z tych dróg, ale ty randomie odśnieżaj i posypuj, "bo przyjdziemy, sprawdzimy, wlepimy mandat".
 • .. ."Iwona Łojewska, Staż Miejski w Elblągu". .. To w jakim departamencie pani odbywa ten staż?
 • Pani porządkowa zabrała głos - odśnieżcie też swój chodniczek bo kiepsko wygląda, ale ciężko łapki z klawiatury przerzucić na łopatę.
 • Jak czytam wypociny tego darmozjada to mi się śnieg sam topi -Zabrania się usuwania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników na jezdnie- czyli jeżeli chodnik ma metr szerokości, to śnieżek, lód i psie gówna mam do swojej wanny sypać, czy wywieźć tramwajem na plac do ratusza?
 • Pani Iwonko - a jak ma się utrzymanie ulic -nic tam w tym pani poradniku dla niewidzialnej ręki nie ma przypadkiem o jak powinna wyglądać ulica w godzinę po opadach śniegu??? nie ma? a to szkoda. Można było kopiuj -wklej zastosować do także tego obowiązku miasta
 • elblongom nie przyjdzie do glowy, zeby kolo siebie posprzatac. czekaja az miasto im to zrobi.
 • a może straż wiejska zacznie nakładać w końcu mandaty na wróblewskiego za celowy brak odśnieżania ulic ze względu na oszczędności?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Upadły Harley(2021-01-15)
 • Który to z wypowiadających się tutaj kiedykolwiek fizycznie pracował, wystarczy sprawdzić to hodowcy hemoroidów, tylko szczekać potrafią. Przepis nie jest nowy i nikogo nie dziwi.
 • Rano szedlem do pracy pieszo okolo piec razy zaliczylbym glebe urzad mysli ze w Elblagu wszyscy jezdza samochodami po prostu olewaja chodniki i pieszych
Reklama