UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pasja, która została nagrodzona

 
Elbląg, Pasja, która została nagrodzona
fot.Michał Skroboszewski

25 nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi zatrudnionych w miejskich placówkach oświatowych otrzymało dziś (11 października) nagrody. Ich zaangażowanie w edukację i wychowanie młodych elblążan docenił prezydent miasta. - Jestem dumny ze wszystkich, bo wiemy, że to był trudny rok dla edukacji. Na szczęście, Elbląg przeszedł przez burzliwe momenty reformy bez zawirowań – przyznał Witold Wróblewski. Zobacz zdjęcia.

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

Miejskie obchody tego święta odbyły się dziś (11 października) w Teatrze im. Aleksandra Sewruka.

- Dziś chwalimy się sukcesami naszych nauczycieli – mówił wiceprezydent Elbląga Edward Pietrulewicz, który odpowiada za oświatę. - Mimo trudności finansowych starają się i mają osiągnięcia. To nie był łatwy rok dla oświaty – przypomniał. - Niełatwy ze względu na reformę, niełatwy ze względu na strajki nauczycieli, ale przypomnę, że jako pierwszy z samorządów deklarowaliśmy, że nie zabierzemy nauczycielom pieniędzy z budżetu na wynagrodzenia i tak się stało.

Podczas dzisiejszej uroczystości nauczyciele odebrali nagrody prezydenckie. Po raz pierwszy nie tylko oni, ale także pracownicy administracji i obsługi zatrudnieni w miejskich placówkach oświatowych.

- Nauczyciele, administracja, obsługa, dyrektorzy, całe grono, które zajmuje się naszymi dziećmi ma dziś swój dzień – mówił prezydent Witold Wróblewski. - Jest to okazja, by im podziękować za to, że wkładają tyle wysiłku w wychowanie naszych dzieci.

O tym, że to nie jest łatwa praca wie bardzo dobrze Hanna Szuszkiewicz, nauczyciel, a obecnie dyrektor SP nr 3 w Elblągu.

- Praca nauczyciela z roku na rok jest trudniejsza, bardziej wymagająca, oczekiwania są coraz wyższe – przyznała. - Zawsze będę powtarzać, że jest to służba. Jak patrzę na swoich współpracowników, nauczycieli, na ich oddanie, zaangażowanie to wiem, że wynika to z miłości do dzieciaków.

Jakie, jej zdaniem, cechy powinien posiadać dobry nauczyciel? - Powinien być pełen otwartości, zrozumienia, empatii, ogromnego taktu i wyczucia, a także powinien mieć duże poczucie dystansu i humoru – dodała z uśmiechem Hanna Szuszkiewicz.

- Nasi nauczyciele to są pasjonaci i życzę im, by ich praca była wynagradzana w sposób, na jaki zasługują – to słowa wiceprezydenta Edwarda Pietrulewicza, który również przez wiele lat pracował jako nauczyciel.

 

***

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 144 pracowników elbląskich placówek oświatowych zostało nagrodzonych, w tym: 72 osoby otrzymały medale za długoletnią służbę, 35 pracowników elbląskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych zostało wyróżnionych Medalami Komisji Edukacji Narodowej, 9 nagrodami Ministra Edukacji Narodowej, 3 Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz 25 nagrodami prezydenta Elbląga.

Prezydent Witold Wróblewski, za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej przyznał nagrodę 19 nauczycielom.

 

Nagrody otrzymali:

DYREKTORZY:

 1. Barbara            Makowska     Przedszkole nr 11
 2. Mariusz             Bachanek     Zespół Szkół Mechanicznych
 3. Danuta             Stępień         Bursa Szkolna nr 3

NAUCZYCIELE:

 1. Wioleta             Lipska            Przedszkole nr 29
 2. Mariola             Hajdukonis     Szkoła Podstawowa nr 11
 3. Małgorzata        Karbowska    Szkoła Podstawowa nr 11
 4. Izabela            Pełczyńska      Szkoła Podstawowa nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi
 5. Katarzyna         Witowska        Szkoła Podstawowa nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi
 6. Barbara            Warmińska      Szkoła Podstawowa nr 21
 7. Katarzyna         Drewniak         Szkoła Podstawowa nr 25
 8. Marek              Nitkiewicz         I Liceum Ogólnokształcące
 9. Iwona              Studzińska       II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi
 10. Paweł               Banach           III Liceum Ogólnokształcące
 11. Iwona              Sieprawska      Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących
 12. Romuald           Małko              Zespół Szkół Mechanicznych
 13. Ewa        Szydłowska-Woźny  Zespół Szkół Mechanicznych
 14. Maciej              Sikut                Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług
 15. Janina              Srok                 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1
 16. Ewelina             Deja                Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1.

 

Prezydent Miasta Elbląg, za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej przyznał także nagrodę 6 pracownikom samorządowym zatrudnionym w miejskich jednostkach organizacyjnych. Nagrody otrzymali:

 

 1. Władysław        Demczuk        Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków
 2. Halina               Kalinowska     Bursa Szkolna nr 4
 3. Nina                 Leończyk         Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
 4. Anna                Pielecka          Żłobek Miejski nr 4
 5. Marian              Kłos                Młodzieżowy Dom Kultury
 6. Danuta             Orzechowska  Zespół Szkół Gospodarczych
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama