UWAGA!

Patriotyzm nie jest tylko dla staruszków!

 Elbląg, Patriotyzm nie jest tylko dla staruszków!
fot. nadesłane

W Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu (ul. Bema 50) za kilka dni zrealizowany zostanie projekt „Patriotyzm nie jest śmieszny!”. Organizatorzy projektu – Małgorzata Krasowska oraz Mariusz Krajewski – podjęli wyzwanie, jakim niewątpliwie jest dyskusja z młodzieżą na temat miłości Ojczyzny i patriotycznych postaw w czasach pokoju.

Forma przekazu będzie bardzo atrakcyjna, ponieważ do projektu zaproszono dwóch krakowskich raperów Tadeusza Polkowskiego (Tadek Firma Solo) oraz Romana Lachowolskiego (Bosski), którzy w ostatnich latach tworzą tzw. rap patriotyczny.
       „Patriotyzm nie jest śmieszny!” to projekt skierowany do uczniów elbląskich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Najbardziej bezpośrednimi beneficjentami tego projektu jest kilkunastoosobowa grupa złożona z członków elbląskich kapel młodzieżowych, dla których przeprowadzone zostaną warsztaty (13.02.2014r.) dotyczące tworzenia tekstów piosenek, sposobów szukania inspiracji i wyrażania siebie poprzez muzykę. 14 lutego 2014 r. zorganizowany zostanie natomiast koncert, którego hasłem przewodnim będzie nazwa projektu "Patriotyzm nie jest śmieszny!”. Utwory wykonywane w czasie koncertu opowiadają o ludziach, którzy poświęcili życie w obronie wolności Ojczyzny, a później zostali skazani na śmierć w okresie PRL- u, np. rotmistrz Witold Pilecki, generał August Fieldorf „Nil”. W kontekście zbliżającego się Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych (1 marca) – projekt, do którego zapraszamy – stanowić może doskonały punkt wyjściowy do rozmów z młodzieżą.
       Uczniowie zainteresowani uczestnictwem powinni zgłosić się do swoich nauczycieli historii, do których wysłane zostały szczegółowe informacje dotyczące spraw organizacyjnych.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • brawo młodzi, o to chodzi. .. w was młodych patriotach nadzieja dla rozszarpanej przez zdrajców Polski
 • A w jakim znowu kontekście? Nie ma żadnego kontekstu, jest tylko próba ukrycia bandytów za twarzami bohaterów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  9
  .............(2014-02-07)
 • JP JP na 100% Firma
 • Brawo, brawo, brawo! jestem zachwycona pomysłem. Tak trzymać.
 • Ekonomik 100% ANTY KOMUNA ! Wszyscy na koncerty tudzież warsztat. Pokażmy POlitykom że " Idzie nowe pokolenie, niesie POLSCE odrodzenie"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  1
  LecimyzNimi(2014-02-07)
 • dobre dziewczyny. .. w końcu coś w tym upadłym mieście się zaczyna dziać! 10+
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  firmowy_człowiek(2014-02-07)
 • I tak za parę lat to powspominacie, ,wyklętych, ,jak będziecie wiązać buty Chińczykom! Wysprzedali ponad połowę majątku narodowego, dalsze w trakcie, a wasze emerytur poszły się gonić! I co komunisty od 25 lat rządzą?????Tylko Wam wbijają do głowy wszystko, byle nie myśleć o chwili obecnej i tego co nastąpi! Roboty nie ma, zmywaki na zachodzie też obstawione, a i śmietniki w kraju też. .. a takie kurskie i inne szkoda nafty!
 • .. .. no tak głupi lud to kupi. .. .jak mawia Jacuś K.
 • Tadek,witamy w Elblągu a my swoje'śmierć wrogom Ojczyzny' NSZ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  BB 98 sknhd:p(2014-02-07)
 • fajnie, bierz bejsbola i wal kogo popadnie. .. to tez takie, ,patriotyczne, ,. .. .młody, stary, kto się nawinie. .. byle przylać. ..
 • jakich bandytów żeby nie ci bandyci to ciekawe gdzie byś dzisiaj był. .. .bandyci to dzisiaj rządzą naszym krajem mają w dupie naród martwią się tylko o swoje miejsce w europarlamencie. ..
 • Brawo jestem całym sercem za wami. Pamiętajcie będą na was pluć i wyzywać od faszystów, walka o Polskę trwa od 20 lat i toczy się cicho poprzez dyrektywy UE, media w 99% obce i agentów rozmaitych stref interesów. To wam przyjdzie upomnieć się zbrojnie o Polskę, obalić i rozliczyć zdrajców. Bo choć mówią, że niepodległa. .. to klęczy jak dziw. .ka przed każdym. Nie mamy na Wiejskiej ludzi z honorem i moralnością, nie są to też Polacy tylko potomkowie Chazarów (poczytajcie!!!). Polska racja stanu nie istnieje. W WAS NADZIEJA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  5
  mondzia2(2014-02-08)
Reklama