UWAGA!

Paweł Adamowicz nie żyje

Elbląg, Paweł Adamowicz podczas wizyty w Elblągu w 2011 r.
Paweł Adamowicz podczas wizyty w Elblągu w 2011 r. (fot. Anna Dembińska, arch. PortEl.pl)

Podczas niedzielnego (13 stycznia) finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Gdańska został kilkakrotnie dźgnięty nożem, reanimowano go na scenie, następnie został przewieziony do szpitala. Lekarze walczyli o jego życie przez pięć godzin podczas ciężkiej operacji. Niestety, Paweł Adamowicz w poniedziałek zmarł.

Jak podaje trojmiasto.wyborcza.pl prezydenta Gdańska zaatakował Stefan W., 27-letni gdańszczanin. Napastnik był w przeszłości karany za napady na banki, niedawno wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał kilkuletni wyrok. Jak wynika z informacji trojmiasto.pl sprawca "miał stwierdzone schorzenia natury psychicznej", nieoficjalnie miał chorować na schizofrenię. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, który prawdopodobnie zostanie zmieniony na zarzut zabójstwa. Badana będzie również sprawa zabezpieczenia imprezy.
      Pawła Adamowicza reanimowano na scenie, później przewieziono go do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie przeszedł kilkugodzinną operację. Jego stan był bardzo ciężki. Jak informowano podczas briefingu ok. godz. 12.30 jego serce i płuca nie pracowały samodzielnie – podawała gazeta.pl. Mimo walki i wysiłków lekarzy prezydent Gdańska zmarł.
      Tuż przed atakiem zdążył powiedzieć ze sceny WOŚP: "Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności. Za to wszystko wam serdecznie dziękuję, bo na ulicach, placach Gdańska wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani, Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie!" - słuchamy w materiale tvn24.pl
      Paweł Adamowicz miał 53 lata. Był prawnikiem, samorządowcem oraz politykiem, w latach 1994 – 1998 pełnił funkcję przewodniczącego rady miasta. Od 1998 r. był prezydentem Gdańska. Zostawił żonę i dwie córki.
      
      O godz. 18, pod Ratuszem Staromiejskim, odbędzie się wiec przeciwko nienawiści i przemocy. 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama