UWAGA!

Pętla taktyczna żołnierzy 4W-MBOT

 Elbląg, Pętla taktyczna żołnierzy 4W-MBOT
Fot. 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie

Wczoraj (22 sierpnia) żołnierze odbywający szkolenie podstawowe w 43 Batalionie Lekkiej Piechoty w Braniewie, ukończyli pętlę taktyczną. Celem egzaminu zwieńczającego tzw. „szesnastkę" jest sprawdzenie poziomu wyszkolenia, sprawności bojowej oraz odporności psychofizycznej żołnierzy w warunkach poligonowych.

Pętla taktyczna ma na celu sprawdzenie zachowania oraz działania żołnierza na polu walki poprzez sprawdzenie umiejętności realizacji wybranych zadań taktycznych. Poprzez przeprowadzenie sprawdzianu strzeleckiego, zweryfikowana zostaje umiejętność bezpiecznego posługiwania bronią oraz realizacja zadań bojowych żołnierzy.

Egzamin odbył się na terenie o zróżnicowanym ukształtowaniu, z licznymi pagórkami i ciekami wodnymi, tak, aby podgrywając incydenty taktyczne jak kontakt ogniowy, działanie w strefie skażonej czy ewakuacja rannego z pola walki, wykorzystując środki pozoracji, odzwierciedlić działanie potencjalnego przeciwnika, zmuszając tym samym szkolonych do podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym w stosunku do zaistniałej sytuacji.

Żołnierze, którzy już jutro złożą uroczystą przysięgę wojskową, służyć będą w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. kpt. Gracjana Klaudiusza Fróga ps. „Szczerbiec".

ppor. Anna Szczepańska, ekspert ds. komunikacji 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zadanie do wykonania - zniszczyć samolot warczący nad Elblągiem - Termin wykonania natychmiastowy- Życzymy powodzenia !
 • Co ze głupota. W taki upał ganiac w garnku na głowie! Zabije was slońce a nie wróg!
 • Chyba ci z samolotu przeczytali, bo cyrk z warkotem zaczął się od rana jak tylko chmurki się przerzedziły.
 • Trolliki już w akcji, łapki w dół. .. .Samolot wojsko i tak zestrzeli !
 • tak jak krzyżaków w 1410
 • Jak dla mnie zołnierz to nie panienka, warunki pogodowe nie mają tu znaczenia, wyobrażmy sobie czarny scenariusz jest konflikt zbrojny, a mundurowy odmawia, bo pada deszcz, albo za bardzo świeci slońce, a może po prostu mu się dziś nie chce. .. czym bardziej są zahartowani, tym lepiej
 • Oni mają problem z trafieniem w tarczę z odległości 100 metrów leżąc (nie pisząc już o 300 metrach), a co dopiero w poruszający się obiekt.
 • Ale w samolocik warczący trafią, nie ma obawy:))
 • Ha ha ha trolliki ciągle w akcji ! Samolot musi być zestrzelony, ponoć odgórny rozkaz został już wydany.
 • Mam gdzieś tą pisowską zbieraninę.
 • Odnośnie tego halasujacego samolotu ----- Artykuł 51 (określany w skrócie mianem „zakłócania spokoju”)został ujęty w VIII rozdziale Kodeksu wykroczeń, którego tytuł brzmi: „Wkroczenia przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu”. Przepisy tego rozdziału chronią porządek i spokój publiczny w różnych sferach życia społecznego. Ochrona tego typu dóbr, ważnych zarówno dla ogółu społeczeństwa, jak i dla indywidualnych obywateli, wysunięta jest w Kodeksie wykroczeń na czołowe miejsce. Art. 51. § 1.Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu (orzekanej w wymiarze od 5 do 30 dni), ograniczenia wolności (trwa 1 miesiąc)albo grzywny (wymierzanej w wysokości od 20 do 5000 złotych). § 2.Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. § 3.Podżeganie i pomocnictwo są karalne.
 • Zamknąć wszystkich z tego samolotu i problem się rozwiąże.
Reklama