UWAGA!

Pierwsze propozycje do budżetu obywatelskiego

 
Elbląg, Pierwsze propozycje do budżetu obywatelskiego
fot. arch. portEl

Oświetlenie wiaduktu na osiedlu Dębowa, plac zabaw na Bielanach, remont parkingu przy ul. Matejki. Elblążanie zgłaszają już pierwsze pomysły w ramach budżetu obywatelskiego. Do dyspozycji są 2 miliony złotych.

Swoje propozycje mogą zgłaszać mieszkańcy, którzy mają czynne prawo wyborcze do Rady Miejskiej w Elblągu. Kilka osób już skorzystało z tej możliwości. Wśród propozycji są: remont chodników po obu stronach ul. Marii Curie Skłodowskiej; przebudowa i remont ul. Wybrzeże Gdańskie wraz z nabrzeżem rzeki Elbląg; bezpłatny sport dla dzieci; zainwestowanie w łącza internetowe w okolicach ul. Łęczyckiej; stół do tenisa na osiedlu Nad Jarem; remont parkingu przy ul. Matejki; oświetlenie wiaduktu i uporządkowanie klombów na osiedlu Dębowa i okolicy; plac zabaw na Bielanach.
       Do podziału na pięć okręgów wyborczych przygotowano 2 mln zł. Propozycje należy składać na wniosku, który można otrzymać w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim. Jest on również dostępny elektronicznie na stronie www.umelblag.pl w sekcji „Mieszkańcy”. Znajduje się także w najnowszym numerze „Elbląskiego Serwisu Miejskiego”, który w ciągu najbliższych dni trafi do wszystkich mieszkań w Elblągu.
       Wypełnione wnioski należy dostarczyć do 21 września w wersji papierowej do Biura Obsługi Interesanta UM w Elblągu lub przesłać w wersji elektronicznej na adres: baf@umelblag.pl.
       Wnioski analizowane są pod względem formalno-prawnym, gospodarności i możliwości finansowych oraz technicznych przez odpowiednie departamenty UM. Pozytywnie zaopiniowane propozycje zostaną umieszczone w ankietach, które w październiku będą rozesłane do mieszkańców, z podziałem na poszczególne okręgi wyborcze. To elblążanie zdecydują w głosowaniu, które ze zgłoszonych propozycji znajdą się w projekcie budżetu Elbląga na 2013 rok.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A ja poproszę o świetlice z prawdziwego zdarzenia: modelarstwo, teatr, kącik nauki itp. tak jak to drzewiej bywało. .. ..
 • A ja proponuję zafundować wszystkim mieszkańcom grila na dolince takie swojskie święto piwa żeby nie było niedomówięń to wszystko przepić zabawić się ba nawet wszyscy będą chwalić prezydenta że dobry chłop do tego jeszcze jakaś patupajka i jest ok bo tak to będa to pieniądze niezgody
 • Za te 2 mln zł postawiłbym pręgierze dla złodziejskich polityków oraz elbląskich wsiurów i lachonów, którzy wspólnie buraczyli podczas ostatnich Dni Elbląga, całą przestrzeń między sądem a ratuszem bym nimi udekorował. Również dla dziennikarzy, którzy piszą na zamówienie władz, zamiast jak należy - prawdę :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  papież tygodnia(2012-08-23)
 • Pomysł dobry tylko czemu ściągnięty od władz Poznania (tam do dyspozycji jest 10 mln). Samodzielne działanie albo jeszcze inaczej innowacyjne działanie (bo tak nasza władza woli to nazywać) nie jest mocną stroną. To jest tylko PR - robimy dużo szumu a drogi w mieście rozkopane. No i te 2 mln z czego 3/4 przytuli sam urząd miasta za "planowanie" i "koordynację" wyłonionego przedsięwzięcia. Powodzenia i więcej samodzielnej pracy Panie Prezydencie a mniej TVN 24.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  TheNaturat(2012-08-23)
 • Potrzebna nowoczesna pływalnia - basen !!!!
 • Jak tam czytam te różne informacje o konsultacjach społecznych w tematach kierunków strategii miasta, promocji miasta, pomysłach obywatelskich na lokalne inwestycje to zastanawiam się – czemu służą programy wyborcze w których kandydaci do RM czy na Prezydenta wszystko wiedzą. Określają strategię, kierunki promocji, konieczne inwestycje miejskie czy lokalne dzielnicowe a nawet terminy zakończenia tych inwestycji. Po prostu mają gotową receptę na dobrobyt. Po co są programy wyborcze skoro po wyborach wygląda to wszystko inaczej. Czerwony
 • Drodzy przedmówcy. To zamknijcie się i nic nie planujcie ani nie proponujcie. Po prostu się zamknijcie. Po zasiłęk do opieki to możecie stać i bez waszych komentarzy, jak zwykle.
 • Jeżeli kampanię wyborczą i programy traktować poważnie to pierwszymi, którzy winni wyjść z propozycjami lokalnych inwestycji powinni być Radni Rady Miasta. Przecież wiedzą co wyborcy ich okręgów potrzebują. To Radni powinni ustawić się w kolejce po te 400 tys. ze swoimi propozycjami. Reprezentują nas. I tu zgodzę się z przedmówcą o nicku dv x. Ludzie zamknijcie się i nie proponujcie niczego. Tylko mądrzy ludzie u władzy zapewnią lepsze życie. Jeżeli chcecie wiedzieć kto mądry a kto nie - to nie mówcie władzy co ma robić. Po to są wybory żebyśmy mogli wybrać tych, którzy wiedzą co robić i realizują program a nie tych co pytają po wyborach ludzi co robić. Tacy się nie nadają. Lepiej postać po zasiłek rok czy dwa niż stać całe życie. Czerwony
 • Dlaczego płac zabaw ma być właśnie na Bielanach, to dzielnica prywatnych domów, ludzie tam mieszkający są dobrze sytuowani (np. Pan Prezydent Nowaczyk ), posiadają duże działki i z powodzeniem mogą swoim pociechom urządzić na nich miejsca do zabawy. Zbuduje za 400 tys płace zabaw dla dzieci że skrzydlatych, browarnej itp. Ta kampania wyborcza za publiczne pieniądze to granda i nie będzie ona miała miejsca tylko w Elblągu czy Poznaniu. To pomysł "szatana" i obejmie cały kraj!
 • Elblążanie, Panie Prezydencie, Szanowne Panie Radne i Panowie Radni, Szanowni Posłowie i Posłanki z miasta Elbląga, nie rozdrabniajmy tych 2 mln na drobne po 400 tys. Zewrzyjmy swoje siły i zróbmy Wielkiego, na miarę naszych możliwości Turboślimaka, zwodujmy go i puśćmy drogą wodną E 70 niech niesie i sławi nową elbląską tradycję. Przy budowie Turboślimaka za dwie bańki robota będzie i dla ludzi uczciwych i nieuczciwi też sobie coś uszczkną. Taki Turboślimak to same korzyści a i sława i medialny sukces gwarantowany.
Reklama