UWAGA!

Pierwsze ślubowanie w garnizonie warmińsko – mazurskim

 
Elbląg, Pierwsze ślubowanie w garnizonie warmińsko – mazurskim
fot. policja

28 policjantów, w tym 18 mężczyzn i 10 kobiet – tyle osób złożyło przysięgę podczas pierwszego w tym roku ślubowania. Teraz przed nimi szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do wymagającej służby policjanta. Po jego ukończeniu policjanci będą m.in. patrolowali ulice, czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, prowadzili dochodzenia.

Po kilkumiesięcznej i kilkuetapowej procedurze 28 najlepszych kandydatów rozpoczęło służbę w warmińsko-mazurskiej policji. Dzisiaj (9 stycznia) w sali gimnastycznej budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy ulicy 5 Wileńskiej Brygady AK 3 (była Pstrowskiego 3) odbyło się pierwsze w tym roku ślubowanie. W ubiegłym roku policyjny mundur włożyło 128 osób. Na tę chwilę dysponujemy jeszcze 123 miejscami w naszym garnizonie (3,45%). Wszystkich tych, którzy zdecydują się służyć wiernie narodowi i obywatelom, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której można uzyskać wszelkie informację dotyczące zasad rekrutacji.
       W dzisiejszej uroczystości udział wzięli m. in. przedstawiciel wojewody, Jarosław Babalski, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński. Prezydenta Olsztyna reprezentował wiceprezydent Marek Słoma. Gospodarz uroczystości insp. Tomasz Klimek, komendant wojewódzki Policji w Olsztynie przywitał gości, rodziny i najbliższych funkcjonariuszy.
       Szef garnizonu warmińsko – mazurskiego insp. Tomasz Klimek podziękował nowym funkcjonariuszom za to, że wstąpili w szeregi policji. - Społeczeństwo darzy nas ogromnym zaufaniem, jesteśmy na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o służby mundurowe i instytucje samorządowe, dlatego warto to zaufanie podtrzymywać. Ta służba nie będzie łatwa - powiedział. W tym momencie insp. Tomasz Klimek wspomniał o policjantach z Giżycka, którzy uratowali kobietę z pożaru. Bez chwili wahania weszli do środka palącego się domu i wynieśli z niego jej właścicielkę. Na sam koniec komendant życzył wszystkim sukcesów.
       Wicemarszałek Kuchciński powiedział, że jest mu niezmiernie miło, że może uczestniczyć w tak doniosłym momencie życia dla funkcjonariuszy. - Chyba nie ma wątpliwości, że bycie policjantem to zaszczyt, ale to także odpowiedzialność. W waszych rękach leży bezpieczeństwo, życie i zdrowie mieszkańców Warmii i Mazur. Takiej energii podczas śpiewania hymnu narodowego dotąd nie widziałem i nie słyszałem, mam nadzieję, że taka energia będzie wam towarzyszyła podczas szkolenia podstawowego. Życzę wam takiej energii każdego dnia jak zaprezentowaliście dzisiaj - powiedział.
       Wiceprezydent Jarosław Słoma powiedział: „ślubowanie daje ogromną satysfakcję nowym funkcjonariuszom, gdyż jest to wasz osobisty sukces, ale także satysfakcja z tego, że to Wy będziecie dbali o bezpieczeństwo społeczeństwa Olsztyna i całego województwa. Wasza służba nie jest łatwa, ale pamiętajcie, że służba to duma i satysfakcja dla was i rodziny. Nie każdy może zostać policjantem, do tej służby trzeba posiadać odpowiednie predyspozycje”.
       Pełnomocnik Wojewody Pan Jarosław Babalski zwrócił się do rodzin o wsparcie dla nowo przyjętych policjantów: „W tej ciężkiej służbie życzę wam wytrwałości i abyście się realizowali zawodowo. W tym wszystkim wsparcie bliskich jest niezwykle ważne. Policjanci – Wy jesteście ważnym ogniwem zapewnienia bezpieczeństwa w społeczeństwie. Życzę wam, aby wybór bycia policjantem był tym właściwym”.
       Aby móc uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu nowo przyjęci policjanci musieli pozytywnie przejść wszystkie etapy rekrutacji. Osoby, które chcą wstąpić w szeregi policji, oprócz zdania testu z wiedzy ogólnej muszą wykazać się sprawnością fizyczną oraz doskonałym zdrowiem.
       Najwięcej osób zasili szeregi Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie bo aż 6, po 4 osoby trafią do Komendy Powiatowej w Ostródzie i Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, po 3 osoby trafią do Komend Powiatowych w Bartoszycach i Piszu, 2 osoby zasilą Komendę Powiatową Policji w Iławie i Komendę Miejską Policji w Olsztynie, a po jednej osobie trafi do Nidzicy, Lidzbarka Warmińskiego, Szczytna i Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
       Od ubiegłego roku funkcjonariusze Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, w każdą trzecią sobotę miesiąca 2019 roku w godzinach od 10.00 do 14.00, zapraszają osoby zainteresowane służbą w Policji na halę sportową, aby dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja, osoby te mogą skorzystać z rad policyjnych instruktorów i spróbować swoich sił na torze sprawnościowym.
       Pierwsze spotkanie w nowym roku odbędzie się 19 stycznia w auli sportowej przy ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 3  dawniej ul. Pstrowskiego 3) w Olsztynie. O kolejnych terminach będziemy informować na stronie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl oraz na naszych profilach na portalach społecznościowych: Facebook i Twitter.
       Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają pracownicy Sekcji Doboru KWP w Olsztynie (kontakt na stronie internetowej KWP w Olsztynie).
      
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • napiszcie ile osób odeszło a ile zostało wyrzuconych
 • A za rok zapomną o przesiedze emocje opadną ambicję zginą i zacznie sie L 4 i podwyżkę daj i pijanego kolegę radiowóz jak taksówka do domu zawiezie . i po gorzale do Borysa. Zaczną się ukladziki typu puść mojego pijanego brata będziesz miał u mnie przysługę. Tylko całkowitą jednorazową wymiena całej kadry coś da.
 • Dlatego powinni być dalej uczeni przez przyzwoitych policjantów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  dobryprzykład(2019-01-09)
 • Twarzyczki ci młodzi mają nieciekawe, oby w służbie byli porządni.
 • Ciekawe czy tak naprawdę każdy z nich się nadaje do służby? Pewnie wśród nich jest jakiś procent misiewiczów, a to źle wróży tej formacji. Niestety społeczeństwo nie darzy policji zbyt dużym zaufaniem. Mimo to należy im życzyć powodzenia w służbie.
 • @ja wiem - Może ktoś odpowie na pytanie, dlaczego społeczeństwo nie darzy policji zaufaniem? Moim zdaniem winni są oni sami, ponieważ zbyt dużo otrzymali uprawnień przez co myślą, że im wolno wszystko zapominając o tym, że formacja ta powstała dla ochrony obywatela a nie przeciwko niemu, oczywiście nie tylko, ale głównie dla niego.
 • Czemu tak mało bab??? Powinno być 4 mężczyzn i 24 baby. A potem nie ma komu w tren jeździć
 • W sg dramat. Nikt nie przychodzi do pracy masowe zwolnienia i przeniesienia. W Krynicy morskiej było 15 chętnych ale wszystcy odpadli!!!!! Nie dali w lapey
 • jak trzeba być sfrustrowanym żeby iść do tak gardzonej przez społeczeństwo formacji zwanej policją ?
 • Ale jak coś się stanie Tobie albo komuś z Twojej rodziny to do kogo będziesz biegł po pomoc?Mam nadzieję, że nie do tej gardzonej formacji.
 • A Ty stale to samo, z tym Twoim, gdzie będziesz dzwonił. Podaj telefon to będę dzwonił do Ciebie jak Policja nie będzie się ze swoich obowiązków wywiązywała. Czekam więc na numer telefonu do Ciebie.
 • jak mi się coś stanie to ja np. będę dzwonił na 0-700.. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  erotoman(2019-01-10)
Reklama