UWAGA!

Pierwszy dzwonek w Elblągu

 Elbląg, Pierwszy dzwonek w Elblągu
fot. arch. portEl

Blisko 215 tysięcy dzieci i młodzieży w ponad 1400 szkołach na Warmii i Mazurach rozpoczyna dziś (3 września) nowy rok szkolny. Inauguracja wojewódzka rozpocznie się po godz. 11 w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu.

Ten rok będzie należał do szkolnictwa zawodowego, które czekają zmiany. W województwie warmińsko-mazurskim działa 325 szkół kształcących w konkretnych zawodach.
       - Przebija się pogląd o systemowym patrzeniu na edukację w Polsce – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Autonomiczne jednostki takie jak szkoła, nauczyciel, organ prowadzący lub organ nadzoru pedagogicznego, musi łączyć jeden cel – działanie na rzecz dobrego wykształcenia młodych Polaków. Pracę tych jednostek w spójny system organizuje Minister Edukacji Narodowej, ale samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, czując odpowiedzialność za rozwój całego regionu, ma w tej sprawie też wiele do powiedzenia. Co więcej - posiada środki, aby ten system wspierać i zwiększać szanse młodych ludzi ma zdobycie satysfakcjonującej pracy w przyszłości.
       Uczniowie i nauczyciele ze szkoły, w której obywa się tegoroczna inauguracja, mają do dyspozycji świetną bazę z zapleczem w postaci dobrze wyposażonych warsztatów szkolnych i pracowni przedmiotowych, zmodernizowaną ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Było to możliwe dzięki projektowi o nazwie „Budowa, rozbudowa i unowocześnienie bazy szkolnictwa zawodowego, gastronomiczno-hotelarskiego z uwzględnieniem dostosowania do standardów unijnych”, wartego ponad 40 mln zł, a realizowanego w szkołach zawodowych w Elblągu, Olsztynie, Ełku i Szczytnie.
      
Biuro prasowe Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama