UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pierwszy dzwonek w Elblągu

 
Elbląg, Pierwszy dzwonek w Elblągu
fot. arch. portEl

Blisko 215 tysięcy dzieci i młodzieży w ponad 1400 szkołach na Warmii i Mazurach rozpoczyna dziś (3 września) nowy rok szkolny. Inauguracja wojewódzka rozpocznie się po godz. 11 w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu.

Ten rok będzie należał do szkolnictwa zawodowego, które czekają zmiany. W województwie warmińsko-mazurskim działa 325 szkół kształcących w konkretnych zawodach.
       - Przebija się pogląd o systemowym patrzeniu na edukację w Polsce – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Autonomiczne jednostki takie jak szkoła, nauczyciel, organ prowadzący lub organ nadzoru pedagogicznego, musi łączyć jeden cel – działanie na rzecz dobrego wykształcenia młodych Polaków. Pracę tych jednostek w spójny system organizuje Minister Edukacji Narodowej, ale samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, czując odpowiedzialność za rozwój całego regionu, ma w tej sprawie też wiele do powiedzenia. Co więcej - posiada środki, aby ten system wspierać i zwiększać szanse młodych ludzi ma zdobycie satysfakcjonującej pracy w przyszłości.
       Uczniowie i nauczyciele ze szkoły, w której obywa się tegoroczna inauguracja, mają do dyspozycji świetną bazę z zapleczem w postaci dobrze wyposażonych warsztatów szkolnych i pracowni przedmiotowych, zmodernizowaną ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Było to możliwe dzięki projektowi o nazwie „Budowa, rozbudowa i unowocześnienie bazy szkolnictwa zawodowego, gastronomiczno-hotelarskiego z uwzględnieniem dostosowania do standardów unijnych”, wartego ponad 40 mln zł, a realizowanego w szkołach zawodowych w Elblągu, Olsztynie, Ełku i Szczytnie.
      
Biuro prasowe Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama