UWAGA!

Pijani za kierownicą

W miniony weekend policjanci zatrzymali na drogach powiatu elbląskiego 8 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich spowodował w piątek (25 kwietnia) wypadek, w wyniku którego ranne zostały cztery osoby.

W piątek około godziny 19.40 pijany 27-latek spowodował wypadek drogowy na drodze prowadzącej z Elbląga do miejscowości Łęcze gm. Tolkmicko. W wyniku zdarzenia ranne zostały cztery osoby, które przewieziono do szpitala wojewódzkiego w Elblągu. Próbki krwi 27-latka zostaną przesłane do analizy.
     Natomiast w sobotę (26 kwietnia) około godziny 6.10 przy ulicy Warszawskiej w Elblągu policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę kierującego Seatem Toledo. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Trafił do policyjnej celi.
     Kolejne zatrzymanie miało miejsce w niedzielę (27 kwietnia) około godziny 8.45 przy ulicy Chrobrego w Elblągu. Kierujący Fiatem Seicento, 25-letni mężczyzna, miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 25-latek został przewieziony do policyjnego aresztu.
     Następnego nietrzeźwego funkcjonariusze zatrzymali również w niedzielę około godziny 18.50 przy ulicy Zagonowej. 60-letni mężczyzna kierował rowerem mając prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Trafił do policyjnej celi.
     Za popełnione przestępstwo zatrzymanym mężczyznom grozi, oprócz straty prawa jazdy, kara do 2 lat więzienia.
     Policja apeluje aby wszelkie zaobserwowane, a nienaturalne odruchy kierowcy (np. jazda wężykiem), mogące świadczyć o stanie nietrzeźwym kierującego, niezwłocznie zgłaszać pod nr 997.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama