UWAGA!

Pikietujący pod sądem: "weta okazały się oszustwem"

 Elbląg, Pikietujący pod sądem: "weta okazały się oszustwem"
(fot. Anna Dembińska)

Po raz kolejny pod sądami w wielu miastach w Polsce odbyły się pikiety w obronie wolnych sądów. W Elblągu, w proteście pod Sądem Okręgowym, uczestniczyło około 50 osób. Zobacz zdjęcia.

„Dzisiaj prezydent Andrzej Duda zwołał Zgromadzenie Narodowe. Dzisiaj mamy też 150. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego. W ten sposób jest komunikowany przez Kancelarię Prezydenta dzień inauguracji obchodów 100-lecia niepodległości Polski. Tymczasem jutro w Sejmie będą głosowane ustawy o Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa w zasadniczy sposób ograniczające niezawisłość sądów w Polsce i łamiące tym samym postanowienia konstytucji o trójpodziale władzy” - mówił do zebranych przed sądem elblążan Leszek Kotyński z Komitetu Obrony Demokracji. - „Sądy mają należeć do polityków aktualnie rządzących. Prezydent układając się w tej zasadniczej sprawie ze swoim środowiskiem politycznym po raz kolejny okazał lekceważenie dla większości obywateli. Jego lipcowe weta okazały się oszustwem. Prezydent zainauguruje koniec państwa prawa w Polsce, jeśli te ustawy wejdą w życie. Dlaczego dzisiaj my obywatele zatrwożeni tempem dewastacji konstytucji i sądownictwa zebraliśmy się w wielu miejscach w kraju, by zaprotestować przeciwko takiej praktyce.

  Elbląg, Pikietujący pod sądem: "weta okazały się oszustwem"
(fot. AD)


       Pod elbląski sąd przyszło około 50 osób. Podczas pikiety jej poszczególni uczestnicy odczytali m.in. postulaty Piotra Szczęsnego, który w proteście przeciwko polityce PiS dokonał niespełna dwa miesiące temu aktu samospalenia na placu Defilad w Warszawie.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama