UWAGA!

Piwo nad rzeką? Już od soboty

 Elbląg, Odpowiednie kufle już są, lokalne piwo też ..Na swoich pierwszych gości Specjal Pub czeka już od soboty
Odpowiednie kufle już są, lokalne piwo też ..Na swoich pierwszych gości Specjal Pub czeka już od soboty (fot. AD)

Trzy kondygnacje, lokalne piwo i historyczna zabudowa - na tę inwestycję elblążanie czekali z niecierpliwością. Wreszcie jest - elbląski Specjal Pub dziś (12 lutego) został oficjalnie otwarty i... ochrzczony, rzecz jasna butelką lokalnego piwa. Zobacz zdjęcia z oficjalnego otwarcia.

Swoją architekturą nawiązuje do miejsca, którym było dawniej. W 1744 r. wybudowana została tam Stara Giełda, przy okazji budowy Mostu Wysokiego na rzece Elbląg. Budynek z czasem uległ ruinie i został rozebrany, a na jego miejscu w 1790 r. powstał obiekt Nowej Giełdy, który zmieniając właścicieli i przeznaczenie, przetrwał do 1945 r.
       65 lat później, w 2010 r., Roman Korzeniowski (jako przedstawiciel Grupy Żywiec) oraz ówczesny prezydent - Henryk Słonina - podjęli decyzję, że właśnie w tym miejscu stanie pub.
       A dziś (12 lutego) Pub Specjala został oficjalnie otwarty. Było uroczyste rozbicie butelki piwa o budynek, przemowy i gratulacje.
       - Jestem szczęśliwy i dumny z tego, że taki pub powstał. Było trochę problemów, ale możemy powiedzieć, że jest to sukces. Otwieramy budynek, o którym marzyliśmy od dawna - mówił Roman Korzeniowski, dyrektor elbląskiego browaru. - Być może jest to taki "zaczyn" na kolejne inwestycje w tym miejscu. Aż chciałoby się, żeby takich budynków było tu więcej.
       Pub Specjala to trzy kondygnacje - piwnica, parter i piętro. Jak wyjaśnia Roman Korzeniowski lokal przystosowany jest również dla osób niepełnosprawnych - przed wejściem znajduje się dzwonek umieszczony na odpowiedniej wysokości i chociaż na zewnątrz znajdują się schody to wewnątrz jest specjalna winda.Na parterze jest również łazienka dla osób niepełnosprawnych oraz stoliki. Pub będzie otwarty codziennie, od godz. 11 do 23, będzie można się w nim napić piwa lanego oraz butelkowego, wszystkie pochodzą z Grupy Żywiec.
      
       Teraz Pub czeka na swoich pierwszych gości, którzy już 15 lutego,czyli w najbliższą sobotę, dokładnie o godz. 15 będą mogli napić się tego lokalnego piwa. Czekają na nich konkursy i niespodzianki.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No i zawsze te same twarze. ..
 • Zobaczcie, że co by się nie dzialo w Elblągu to zawsze ta sama geriatria. Czy otwarcie mostu, czy nawet pubu, czy cokolwiek innego, ciągle te same identyczne osoby. Dla kogo to wszystko, przecież już nie dla nich. Warto tak cały czas się klepać po ramieniu koledzy ? Warto ?. .. .. Pewnie, bo do puki zapraszaja to jeszcze istnieję. .. .ehhhhh. geriatria ma swoje do puki. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  5
  Hugo1001(2014-02-12)
 • Elblążanie czekali z niecierpliwością? Na pewno! Zwłaszcza właściciele pubów ze Starego Miasta. .. .
 • będzie piwko po 2 zł
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  5
  axel.b(2014-02-12)
 • Hugo, a co, gimnazjalistów mieli zaprosić?, wszak to oni najwięcej pijają.
 • Postawiłęm se nową wygódkę za stodołą może mi biskup przyjedzie i poświęci skoro już puby święcą to ja też sypne groszem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  3
  szkodagadać(2014-02-13)
 • w środku tragedia. Zero wyczucia, elbląska wioska. Standard
 • mam zla wiadomosc. beda tylko piwa z grupy Heinekena. .. EB nie bedzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  0
  zażenowany(2014-02-13)
 • kolejny lokal dla alkoholików w wymarłym mieście chyba tylko po to żeby utopić żal, smutek, biedę i zgryzotę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  8
  PARPA(2014-02-13)
 • Chce wejsc na strone www a tu jakas inna. Ktos byl szybszy ? Specjalpub.pl ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  specjalnyeb(2014-02-13)
 • Elity rozpijają społeczeństwo. Cel - do sklepu monopolowego lub knajpy Polak nie powinien mieć dalej niż 200 m. Zaleje robaka i będzie grzeczny. Pijanym społeczeństwem łatwiej rządzić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  2
  Nawiedzony(2014-02-13)
 • Pani dyrektor wraz z podopiecznymi odziału geriatrii oraz przedstawicielem duchowieństwa w debilnych czapeczkach uznali lokal za otwarty. ps. ciekawe czy za pieniadze agencje towarzyską też by poświęcił?. ..
Reklama