UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Placówka Straży Granicznej w Grzechotkach otrzymała nowe imię

 
Elbląg, Placówka Straży Granicznej w Grzechotkach otrzymała nowe imię
fot. nadesłana

14 czerwca Placówce Straży Granicznej w Grzechotkach nadano imię 1. Pułku Kawalerii Korpusu Ochrony Pogranicza. W asyście pocztu sztandarowego, kompanii honorowej z W-MOSG oraz orkiestry wojskowej Garnizonu Elbląg odbył się uroczysty apel, podczas którego odsłonięto tablicę pamiątkową.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w parafii Świętej Rodziny w Żelaznej Górze. W przedsięwzięciu udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, instytucji rządowych, kultury i oświaty, służb współdziałających ze Strażą Graniczną, stowarzyszeń, duchowieństwa. Wśród zaproszonych gości były również rodziny żołnierzy I Pułku Kawalerii Korpusu Ochrony Pograniczna. Wszystkich zgromadzonych na placu przed siedzibą placówki przywitał Komendant Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach ppłk SG Tomasz Chwietkiewicz. Następnie odczytano akt nadania imienia Placówce SG w Grzechotkach. Odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową. Prezes Stowarzyszenia Weteranów Polskich Formacji Granicznych, Waldemar Bocheński przekazał Placówce Straży Granicznej w Grzechotkach proporzec rozpoznawczy, symbol dziedziczenia tradycji I Pułku Kawalerii Korpusu Ochrony Pograniczna. Wręczono okolicznościowe wyróżnienia osobom, które z zaangażowaniem wspierały tą inicjatywę.
       Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Inglot podkreślił, że zaszczytem jest uhonorowanie Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach nadaniem imienia 1. Pułku Kawalerii Korpusu Ochrony Pograniczna, ułanów zasłużonych w walce o Ojczyznę. Odczytał również list Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego.
       - Odsłonięta dziś pamiątkowa tablica będzie przypominała wszystkim godną podziwu postawę ułanów i ich zasługi dla Ojczyzny. Zawsze wierni ideałom stanowią doskonały wzór do naśladowania dla kolejnych pokoleń. Ich poświęcenie jest powodem do naszej narodowej dumy. Zobowiązuje ono również do profesjonalnej i odpowiedzialnej służby na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i szczelności naszej granicy państwowej.
       W swoich wystąpieniach Prezes Stowarzyszenia Weteranów Polskich Formacji Granicznych, Waldemar Bocheński oraz rodziny żołnierzy 1. Pułku Kawalerii Korpusu Ochrony Pograniczna podziękowali funkcjonariuszom i pracownikom Straży Granicznej za pamięć o 1. Pułku Kawalerii Korpusu Ochrony Pograniczna i ich zasługach dla Ojczyzny.
       Placówka Straży Granicznej w Grzechotkach została włączona w struktury Warmińsko-Mazurskiemu Oddziału SG, 7 grudnia 2010 roku. Międzynarodowe przejście graniczne dla ruchu osobowego i towarowego. Ochrania odcinek granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską o długości blisko 20 km.
       1. Pułk Kawalerii Korpusu Ochrony Pogranicza składał się z żołnierzy, którzy na co dzień pełniąc służbę graniczną, w chwili najwyższej potrzeby w błyskawiczny sposób zgrali się w jednolity organizm, tworząc jeden z najlepszych pułków jazdy polskiej. Za podsumowanie, niech służą słowa rotmistrza Maciejowskiego: „Tragiczny był koniec, krótkiej, lecz pełnej chwały historji 1 pułku kawalerji K.O.P. Pułku, którego działania nigdy nie przyniosły ujmy honorowi żołnierskiemu, Pułku, który swą krwią podkreślił piękną tradycję Polskiej kawalerii”.
      
Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Gran
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama