UWAGA!

Plama na życiorysie

Leonard Krasulski, szef Prawa i Sprawiedliwości w regionie elbląskim, lider listy PIS do sejmu z okręgu elbląskiego ma na swoim koncie prawomocny wyrok za jazdę po pijanemu.

Tę informację potwierdziła rzeczniczka Sądu Okręgowego w Elblągu, sędzia Ewa Mazurek.
     - Odpowiadał przed sądem z artykułu 178a/1 kodeksu karnego, a więc za jazdę po pijanemu - informuje sędzia. - Został skazany w styczniu 2004 roku wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 900 zł, otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów na rok oraz miał wpłacić 250 zł na rzecz oddziału ratownictwa medycznego w Elblągu.
     Leonard Krasulski przyznaje, że wsiadł do samochodu na kacu.
     - Popełniłem życiowy błąd i płacę za to do dziś - twierdzi kandydat na posła. – Od tamtej pory w ogóle nie prowadzę samochodu, jest to wielka plama na moim życiorysie. To było ponad dwa lata temu. Wieczorem poprzedniego dnia spotkaliśmy się z kolegami z zagranicy, rano wsiadłem do samochodu, w prawy bok mojego samochodu uderzył Tir wiozący złom. Policja sprawdziła trzeźwość i rzeczywiście, miałem około promila alkoholu we krwi. Zostałem wtedy mocno poturbowany. Od tamtej pory mam uraz do jazdy samochodem.
     Leonard Krasulski podkreśla, że rozmawiał o tym zdarzeniu z zarządem PiS.
     - Chciałem zrezygnować, ale poproszono mnie jednak, żebym kandydował. Wzięto pod uwagę wysokość kary, ale też to, że przez 25 lat tworzyłem komitety obywatelskie, Solidarność, PC i PiS - dodał Krasulski.
     Mimo prawomocnego wyroku Leonard Krasulski może startować do parlamentu, bo ordynacja wyborcza akurat w przypadku tych wyborów tego nie zabrania. Osoby skazane nie mogą startować jednak w wyborach do parlamentu europejskiego, w wyborach do rad gmin i w wyborach bezpośrednich na burmistrzów, prezydentów i wójtów.
     
     ***
     Listę PIS do sejmu w okręgu elbląskim otwiera obecny szef tej partii w okręgu elbląskim Leonard Krasulski. Za nim, na kolejnych czterech miejscach są: Jolanta Gajewska, nauczycielka z Lidzbarka Welskiego, wójt gminy Godkowo Bogdan Pobiarżyn, Wojciech Szadziewicz, lekarz, radny wojewódzki i Paweł Kowszyński, nauczyciel z Elbląga.
     Do senatu, z pierwszego miejsca startuje historyk z Pasłęka Sławomir Sadowski, radny powiatu ziemskiego elbląskiego.
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ~~~^_^Opinie do tego artykułu zostaną zamieszczone na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję^_^~~~ oooooooooooooooo, przecież naWiejskiej jednym z najstarszych klubów jest klubJeżdżącychPoSpożyciu@_@ Ciekawe, czy mocno aktywny członeKlubu - porBorewicz znów startuje (ma duuuże szanse, bo LSD rośnie...)
 • Znaczy się swój chłop, bo lubi wypić. Moim zdaniem ma duże szanse na zdobycie mandatu.
 • Spokojnie zawsze facet może kandydowac z Samoobrony tam wszyscy mają cos na sumieniu, wyroki w zawiasach, sprawy w toku, postepowania, a nawet jak jeszcze niemają to będa mieli jak już będa w parlamencie!!!:)
 • Mimo prawomocnego wyroku Leonard Krasulski może startować do parlamentu, bo ordynacja wyborcza akurat w przypadku tych wyborów tego nie zabrania. Ciekawe czy chodzi tylko o gorzałę czy o inne wyroki też.
 • Znaczy, kwalifikacje do tej roboty na Wiejskiej, w pełni posiada.
 • Tlumaczenie: wsiadlem do auta na kacu. Hahaha juz wzbudzilo to we mnie litosc, gdyby nie ta ciezarowka ze zlomem to do dzisiaj wsiadalby na kacu za kierownice.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pan Kleks(2005-07-19)
 • Uruk ~ zwo-lennicyLewicy mogą tegoKandydującego (i wielu innych poPrawejStronie) nazwać kryminalistą* (04.01.82 skazany z art.46/48dekr.z12.12.81 na5lat przezSądMarWoj za zorg.protestu przeciw stan.wojen.)! Czy kandydat zetknął się z przedstawicielami świata przestępczego? Tak, w okresie przebywania w więzieniu.. A przecież są kandydaci, ktorzy nie mają nawet prawomocnych wyroków (np.józefZłotousty) i w ogóle nie wiedzą, co to jest przestępstwo.. niestety, nie wiedzą.. ale czy my wiemy?
 • Jak to zwykle w polsce nie ma jednolitej opinii prawnej ,mozna startowac z takim balastem ,czy nie , wszystko jest uznaniowe ,tak jak mandaty policjantow
 • Czy to rzeczywiście - czy wszyscy niezastąpieni to taki rarytas - proponuję całkowita odnowę garnituru. Ci co już mieli możliwość pokazania siebie i swych umiejętności - nie dali zbytniego popisu i niczym szczególnym się nie wyróżnili. Przewietrzenie tego stęchłego zakątka dało by zapewne bardzo pożądane efekty. A łącznie z klarownymi życiorysami i konkretnymi osiągnięciami pozwoliło na adekwatną ocenę osobową .
 • Rwel - mnie interesuje w jakim zakresie ordynacja do parlamentu umożliwia start w wyborach osób karanych. Np czy jest jakiś podział wykroczeń, za gorzałę tak za pobicie nie. Nic ponadto . Dywagacje moralne i inne dedykuj komuś innemu.
 • AM nie śnij. Przecież to jest niekończąca się sztafeta 4 x 4 lata z tymi samymi zawodnikami. Będą na zmianę podawać sobie pałeczkę dopóty sił starczy. Tylko starość ich wyeliminuje.
 • heeh tak to juz bywa ma wyrok a kase z urzedu i tak bierze normalka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdegustowany(2005-07-19)
Reklama