UWAGA!

Planszówkowe Lato

Elbląg, Podczas spotkania odbędzie się mini-turniej w nową grę autorstwa Adama Kałuży, noszącą nazwę Qubix.
Podczas spotkania odbędzie się mini-turniej w nową grę autorstwa Adama Kałuży, noszącą nazwę Qubix.

W niedzielę, 26 czerwca, w godz. 12-15 na Starym Rynku w Elblągu odbędzie się pierwsza wakacyjna impreza związana z grami planszowymi.

Planszówkowe Lato to impreza skierowana do wszystkich zainteresowanych grami i zabawami toczącymi sie przy stolikowych planszach. Czerwcowe spotkanie organizowane jest w ramach Coolturalnej Starówki. Podczas imprezy, odbywającej się przed Nowym Ratuszem, na Starym Rynku w Elblągu (lub, w razie niepogody, na parterze Ratusza), będzie możliwość zapoznania się z historycznymi grami planszowymi. takimi jak: Królewska gra z Ur, Senet, Alwuerque, Tic Tac Toe, Hnefatafl, Madelinette.
       Dodatkową atrakcją będzie specjalna Wypożyczalnia, tj. miejsce gdzie będzie można wypożyczyć i zagrać na miejscu w jedną ze współczesnych gier planszowych. Gier do o wypożyczalni użyczyli najlepsi producenci: Granna, Egmont, Wydawnictwo Portal, Kuźnia Gier, Hasbro, Mindok i Bard.pl, Phalanx Games Polska, Logorajd. Aktualna lista współczesnych gier liczy już ponad 35 tytułów i będzie stale powiększana.
       Podczas pierwszego spotkania odbędzie się również mini-turniej w nową grę autorstwa Adama Kałuży, noszącą nazwę Qubix. Do gry zapraszamy 12 osób, które zasiądą do 3 plansz. Z każdej wygranej rozgrywki, wygrywający przechodzi do finału. Do finału wejdzie też jedna osoba, która nie wygrała, ale zdobyła największa liczbę punktów z pozostałych 9 graczy. Sponsorem turnieju jest firma Granna. Zgłoszenia (liczy się pierwszych 12 zgłoszeń) przyjmowane są pod adresem poczty elektronicznej adamczykpio@wp.pl.
       Organizatorami Planszówkowego Lata są: Piotr Adamczyk, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu oraz International Society for Board Game Studies.
      
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama