UWAGA!

Płatne parkowanie przed basenami

 Elbląg, Płatne parkowanie przed basenami
(fot. Michał Skroboszewski)

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przymierza się do wprowadzenia systemu płatnego parkowania przed Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Ma być wprowadzony w przyszłym roku, gdy kompleks basenów będzie już czynny po pandemii koronawirusa.

Pieniądze na zainstalowanie systemu płatnego parkowania przed CRW Dolinka – w sumie ok. 65 tysięcy złotych - były już zaplanowane w tegorocznym budżecie miasta. 2 grudnia MOSiR podpisał umowę z wykonawcą systemu, wyłonionym w przetargu. Wskutek obostrzeń związanych z pandemiią koronawirusa CRW Dolinka nie funkcjonuje, więc uruchomienie systemu i cały wydatek ma być przesunięty na 2021 rok, o czym m.in. zdecydują radni na najbliższej sesji 29 grudnia.

Dlaczego MOSiR wprowadza system płatnego parkowania w tym miejscu?

- Wprowadzenie ograniczeń parkingowych przy Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka było planowane już od początku tej inwestycji. Służyć temu miały szlabany zamontowane przy budowie tego obiektu. Natomiast kwota na zakup i montaż systemu opłat parkingowych przy CRW Dolinka była wcześniej zaplanowana i zatwierdzona na sesji przez Radę Miasta na 2020 rok. Na najbliższej sesji odbędzie się jedynie głosowanie nad przedłużeniem o pół roku terminu realizacji tego projektu – informuje w odpowiedzi na nasze pytania Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. - Decyzja o konieczności utworzenia parkingu płatnego przy Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka spowodowana była koniecznością zapewnienia bardziej komfortowych warunków parkowania dla klientów tego obiektu, który chętnie odwiedzany jest przez elblążan i turystów. W bliskim sąsiedztwie Dolinki znajdują się duże zakłady pracy, m.in. jednostka wojskowa czy szpital. Pracownicy tych instytucji, pacjenci i odwiedzający, klienci i interesanci, a także mieszkańcy z okolicznych budynków, zostawiają swoje samochody na parkingu CRW. Samochody te stoją na parkingu kilka godzin, a często także przez wiele dni, blokując miejsca dla klientów Dolinki. Dzięki zamontowanym szlabanom zwiększy się poziom bezpieczeństwa zaparkowanych pojazdów, co było jednym z głównych powodów podjęcia takiej decyzji.

MOSiR zastrzega, że nie chce dodatkowo zarabiać na klientach CRW Dolinka i tłumaczy, że podobne systemy parkowania funkcjonują przy obiektach sportowych czy rekreacyjnych w innych miastach w Polsce.

- Omawiana inwestycja nie ma charakteru zarobkowego, ma na celu pokrycie kosztów montażu i codziennej eksploatacji urządzeń oraz całego parkingu. Pragniemy jednak uspokoić elblążan, że opłaty nie będą wysokie. Dodatkowo, planujemy wprowadzenie udogodnień dla klientów, jak np. karnety miesięczne, czy bezpłatne pierwsze minuty parkowania tak, aby rodzice, którzy dowożą czy odbierają dzieci z zajęć nie ponosili dodatkowych opłat – dodaje MOSIR.

Z naszych informacji wynika, że nie jest jeszcze gotowy cennik parkowania przed CRW Dolinka. Ostatecznie i tak będzie go musiał zatwierdzić prezydent Elbląga.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Paranoja jak można pobierać opłatę za to aby skorzystać z basenu. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  98
  22
  Kaaa@a(2020-12-22)
 • Czy będzie monitoring i odpowiedzialność za uszkodzone samochody, skoro wprowadzenie opłat ma podnieść bezpieczeństwo?
 • To było do przewidzenia. Miasto potrzebuje mamony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  64
  3
  Klisho(2020-12-22)
 • Kto o zdrowych zmysłach uwierzy że chodzi o komfort klientów basenu? Co musiałby mieć z głową człowiek który jedzie do szpitala i parkuje pod basenem 1 km dalej? Chcą po prostu zedrzeć kasę z odwiedzających basen przeciez to jest skandal w moim kochanym mieście wszystko się cofa. .. ludzie naprawdę powinni odpuścić sobie ten basen po pandemi z dwa miesiące niech sobie sami płacą o pływają
 • Kogoś tu delikatnie poniosło. .. .jedyną funkcją parkingu jest zapewnienie miejsc postojowych dla klientów CRW umówmy się obiekt na uboczu więc nie ma żadnego logicznego uzasadnienia dla wprowadzania takich opłat niż dodatkowy haracz.
 • Byłeś w Gdańsku, tam nawet przed lidlami trzeba płacić za parking.
 • Zaparkować na Dolince i pedałować prawie kilometr do szpitala bajki opowiadacie. W krnąbrnych wojskowych no to jestem w stanie jeszcze uwierzyć. Tylko stworzenie dwóch etatów obsługi parkingu rocznie z napisanym regulaminem mandatów (opłat dodatkowych za lewe parkowanie na cały dzień)szybciej się zwróci niż wydawanie kosmicznych kwot na szlabany, automaty etc.
 • Dlaczego nie implementujemy z "innych Polskich miast"tego co życzliwe dla mieszkańców, ale chętnie zapożyczamy to, co może ich dodatkowo wydoić? Żenada i brak charakteru. Radnym gratulujemy dobrego samopoczucia i życzymy wysokich diet.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  57
  2
  Elblążanin_poCovid(2020-12-22)
 • RobertKoliński Szkoda, że tego śmiechowego płatniaka o Frankowskim w UE nie można komentować, pośmiałbym się; ) Hashtagi: #aTerazCosKompletnieZinnejBeczki
 • Rozumiem, że skoro płacić mamy za parking to pływalnia za free.
 • Jeżeli chodzi o zwolnienie parkingu dla gości basenu, to sprawa jest prosta: wjeżdżają płacisz, kupując bilet na basen odliczają ci parking. Jak w kibelkach na autostradach. Natomiast jeżeli to ma być dodatkowy zysk dla miasta, to trzeba to jasno powiedzieć, wtedy niech ci z okolicy też parkują! Tylko ile idzie dla miasta, a ile dla obsługi parkomatów??
 • Pogratulować pomysłu. Dojazdu komunikacją miejską nie ma, polowa parkingu pusta i zamiast przyciągnąć ludzi to będą zniechęcać
Reklama