UWAGA!

PO chce kontroli w MPO

 Elbląg, Radni Platformy Obywatelskiej chcą wiedzieć, jaka jest kondycja finansowa MPO
Radni Platformy Obywatelskiej chcą wiedzieć, jaka jest kondycja finansowa MPO (fot. arch. AD)

Na dzisiejszej (6 marca) sesji Rady Miejskiej Antoni Czyżyk, szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej złożył wniosek o przeprowadzenie kontroli w MPO. Bo - jak argumentował -  przemawia za tym troska o kondycję finansową spółki oraz o spokój jej pracowników.

W styczniu br. nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Marka Pilichowskiego, który zarządzał spółką od 2012 r., zastąpił Michał Wawryn. Powód? Zdaniem Rady Nadzorczej firma przynosi straty.
       Radni Platformy Obywatelskiej chcą wiedzieć, jakie, a także poznać plany na najbliższe lata funkcjonowania miejskiej spółki.
       - W mediach i w obiegu publicznym pojawiają się informacje m. in. o tym, ze spółka była źle zarządzana przez poprzedniego dyrektora – mówił na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Antoni Czyżyk (PO). - To powoduje złe nastroje wśród pracowników więc w trosce o ich spokój, a także o kondycję finansową firmy wnioskujemy o przeprowadzenie kontroli w MPO.
       Kontrolę mieliby przeprowadzić członkowie komisji rewizyjnej Rady Miejskiej. I tu – choć radni poparli ten wniosek – pojawia się problem.
       - Radni poprzedniej kadencji też chcieli takie kontrole w miejskich spółkach przeprowadzać, ale okazało się, ze z prawnego punktu widzenia, jest to niemożliwe – zauważył Paweł Fedorczyk z Prawa i Sprawiedliwości.
       - Należy to rozważyć, bo opinie prawne są różne – dodała radna Platformy Grażyna Kluge.
       Jeśli będzie to możliwe, komisja rewizyjna mogłaby przeprowadzić kontrolę w MPO w kwietniu.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zemsta PO za wywalenie kolesia ?
 • Radni P. O chcą poznać plany ? To proste = Cleaner przejmuje najlepszą i najbardziej płatną robotę. Dla M. P. O zostaną ochłapy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  6
  STARYDINO(2014-03-06)
 • Troska? W mediach i w obiegu publicznym pojawiają się informacje m. in. o tym, że miasto Elbląg zostało zadłużone w ciągu kilku lat od poziomu 289 mln do ponad 427 mln. Częściowy wpływ na to miało niedofinansowanie przez rząd zadań przekazanych miastu do realizacji, ale nie bez znaczenia był rozrost administracji. Tu nie szukano oszczędności. Tylko w urzędzie miejskim zatrudnienie wzrosło o blisko 50 etatów. Dodatkowe koszty zrodziło przekształcenie wydziałów w departamenty. To tylko mały wycinek danych. Jednakże Panie Czyżyk, to wszystko powoduje złe nastroje elblążan nieporównywalnie większe aniżeli w spółce MPO, a zatem w trosce o spokój wszystkich mieszkańców i Pana wyborców proszę wystąpić z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli merytorycznej oraz celowości podejmowanych wówczas decyzji przez poprzedniego Pana Prezydenta.
 • ja również chcę wielu rzeczy lecz nie mogę wszystkiego mieć to samo jest z Partią Obłudy która w tej sprawie ma najmniej do powiedzenia, ponieważ została przez mieszkańców Elbląga zepchnięta na margines polityczny
 • całkowicie zgadzam się z bezpodpisu. Kpiną są aktualne propozycje i postulaty klubu PO, nie tylko w kwestii MPO zresztą.
 • @bezpodpisu: zadłużenie w ciągu kilku lat od poziomu 289 mln do ponad 427 mln. Rok temu było 300 mln. Czyli WIlk potrafił za rok zadłużyć o kolejne 100 mln? Na co? Żadnych nowych inwestycji nie zaczęto, w odróżnieniu od poprzednika. Chyba że parking przy rynku?
 • niech PO złożył wniosek o przeprowadzenie kontroli w spółkach zależnych od miasta w których wrzuciła bez konkursów swoich kolesi np. epec
 • A ja bym chciał żeby przeprowadzono kontrolę w centrum tańca " Jantar" . .. tam też idą nie małe pieniądze z miasta. ..
 • Widzę że wielu tu popleczników moherowych dziadków. Chciałem przypomnieć że miały być kontrole po przejęciu władzy, CBA, CBŚ, NIK i wiele innych które miały wykazać wielkie nadużycia poprzednika. Tymczasem do dziś jest cisza, tylko głośne ogłoszenie wysokości poborów (wasze tez ogłosimy) jednego z doradców było hitem. A jak to się ma do podwyżek wysokości 1300 zł. Ponadto zawsze było mówione że dług miasta odziedziczony to 300 mil ale się robiło inwestycje. Elbląg był w czołówce inwestycji. A tu raptem 427 - ciekawe?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  9
  ciekawski(2014-03-07)
 • ta bandaPOpaprańców chce wykazać że ich kandydat poprzedni dyrektor" Tancerz" dobrze zarządzał????? i to kontrola radnych zdominowana przez PO ma być-uwierzymy im jak Putinowi !!!!!
 • Parking przy rynku też był już wcześniej zabudżetowany. Wilk jest " czysty" jeżeli chodzi o rozpoczęcie inwestycji a tym bardziej pozyskanie inwestorów.
 • To, że w MPO będzie się dzialo źle było od razu wiadomo po przetargach które wygrywali za 1/2 albo za 1/4 ceny. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Rotmistrz(2014-03-07)
Reklama