UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Po wieloletniej słuzbie na policyjną emeryturę

2011-07-04
18:34
 
Elbląg, Komendant Marek Osik podziękował policjantom za wieloletnią służbę
Komendant Marek Osik podziękował policjantom za wieloletnią służbę (fot. KMP Elbląg)

Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Marek Osik spotkał się z dwoma policjantami odchodzącymi na emeryturę: asp. szt. Zenonem Rosińskim oraz sierż. szt. Krzysztofem Chytroniem. Podziękował im za służbę i podkreślił wagę doświadczenia zawodowego, którym dzielili się z młodszymi kolegami. Sierżant Chytroń przepracował w Policji 30 lat, natomiast aspirant Rosiński - 20 lat.

Sierżant sztabowy Krzysztof Chytroń służbę rozpoczął w 1982 roku. W 1992 roku po odbytym kursie specjalistycznym przewodników psów służbowych, w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach, powrócił do Elbląga. Wówczas stał się przewodnikiem psów policyjnych. Przez cały okres służby dzielił się doświadczeniem zawodowym z młodszymi kolegami z zespołu. Przez prawie 30 lat służby przygotowywał kolejne pokolenia policjantów do pracy przewodnika. Niezliczoną ilość razy zabezpieczał imprezy masowe, w tym mecze piłki nożnej o podwyższonym ryzyku, zgromadzenia i manifestacje. Jego najważniejszą cechą była dyspozycyjność. Uczestniczył w realizacji programu prewencyjnego adresowanego do dzieci i młodzieży szkolnej – „Czy pies musi gryźć?”. Swoją służbą promował bezpieczny wypoczynek, kształtował właściwe postawy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Wielokrotnie uczestniczył w pokazach sprawności psów służbowych organizowanych podczas imprez, uroczystości, w tym Święta Policji. Pomimo wielu lat służby sierżant Chytroń rozwijał się zawodowo. W ostatnich latach ukończył specjalistyczny kurs dla przewodników psów do wyszukiwania narkotyków. Z dniem 30 czerwca odszedł ze służby. Jak stwierdził najbardziej będzie brakowało mu kontaktu ze zwierzętami. Ale na to też ma już receptę, gdyż planuje założyć szkółkę tresury psów. Przepracował w Policji 30 lat.
       Aspirant sztabowy Zenon Rosiński nie zawsze był policjantem. Przed włożeniem munduru pracował w elbląskim Zamechu, później w Wojskowych Zakładach Lotniskowych w Elblągu. Do Policji wstąpił 1 czerwca 1990 roku. Od początku pracował w ruchu drogowym, najpierw na drodze, między innymi w pogotowiu wypadkowym. Jego zapał, rzetelność i wiedzę merytoryczna docenili przełożeni. W 1998 roku zaczął pracować w biurze. Został analitykiem i strategiem w opracowywaniu mapy zagrożeń wypadkami na terenie miasta Elbląga i powiatu, jak również zajmował się inżynierią ruchu drogowego.
       Aspirant Rosiński był także wyjątkowym fachowcem w dziedzinie prawa o ruchu drogowym. W tej materii był autorytetem dla wszystkich policjantów, niemalże każdy posiłkował się jego doświadczeniem. Wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu organizował turnieje wiedzy o ruchu drogowym, konkursy i pokazy. Sprawował pieczę nad konkursem plastycznym dla dzieci i młodzieży „Bezpieczni w ruchu drogowym”, skąd co roku prace dzieci trafiały na okładkę kalendarza policyjnego. Uczestniczył w około 600 spotkaniach z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Przekazywał informacje o bezpieczeństwie. Ostrzegał przed wypadkami.
       Najbardziej będzie mu brakowało kontaktu z ludźmi. Jednak temat bezpieczeństwa nie będzie mu obcy. Jako instruktor nauki jazdy nadal będzie szkolił kierowców i będzie przekazywał wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama