UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Mam nadzieje, ze nasz prezydent nie przekaże nikomu moich danych- inaczej bez wahania składam wniosek o ukaranie. Zresztą, już sprawa jest bezprzedmiotowa- kandydat p. Holownia złożył do Sadu wniosek, wstrzymujący cale to zamieszanie. Brawo. Elbląg- wolny od pisss!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    41
    2
    Annikk(2020-04-23)
  • @Annikk - Dokładnie tak. Ja tez nie życzę sobie żeby urząd przekazywał moje dane osobowe komukolwiek bez mojej zgody. To naruszenie ustawy o RODO
  • Proszę o podstawę prawną - gdzie jest naruszone prawo w kontekście RODO? Konkrety.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    3
    sz@rak(2020-04-24)
  • @Annikk - Można wysłać wniosek do władz miasta sprzeciwiając się przekazaniu danych. Wzór na fb KOD.
  • @sz@rak - Konkret jest taki, że Polska pisowska stała się państwem bezprawia na wielu poziomach. Każdy patrzący trzeźwo to widzi i myślę, że wielu wyborców pisu również to widzi.
  • Ja pytałem o konkret, podstawę prawną, nie o trzeźwe patrzenie. Wybory korespondencyjne były też w ostatnich wyborach w Polsce, zarówno do Parlamentu Europejskiego w 2019,jak i do samorządów w 2018 roku. Udział w wyborach korespondencyjnych był ograniczony do osób niepełnosprawnych. W obu przypadkach pakiety wyborcze dostarczała poczta na podstawie danych z komisji wyborczych. W 2019 RODO juz funkcjonowało i nie pamiętam, żeby była zbiorowa nagonka na udostepnienie danych poczcie. I to tyle, jeśli chodzi o podstawę prawną. W takiej dyskusji ważne jest żeby pisać prawdę, a nie zakłamywać rzeczywistość. Mi niespecjalnie podoba się pomysł wyborów 10 maja, ale obozy polityczne okopały się na swoich pozycjach i trwa przeciaganie liny. Gowin podłożył głowę pod topór - może jednak opozycja skorzysta z okazji i wynegocjują przesunięcie terminu. To jest możliwe.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    3
    sz@rak(2020-04-24)
  • @sz@rak - Proszę bardzo: art. 6 ust 1 i ust 3 RODO
  • Możesz sprecyzować, na który konkretnie zapis sie powołujesz ? Bo ja tam widzę ". .. Cel przetwarzania musi być określony w tej podstawie prawnej lub, w przypadku przetwarzania, o którym mowa w ust. 1 lit. e)– musi być ono niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi. "
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    sz@rak(2020-04-24)
  • @sz@rak - Pis, a dlaczego moje dane osobowe są przesyłane jakieś poczcie są wysyłane BEZ MOJEJ ZGODY?!
  • Twoja zgoda nie jest potrzebna do tego, żebyś znalazł sie na listach wyborczych. I w wielu innych sytuacjach w stosunku do administracji państwowej. Twoje dane są w Urzędzie Skarbowym, Urzędzie Miejskim, NFZ i w wielu innych miejscach. Bez twojej zgody.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    3
    sz@rak(2020-04-24)
  • @sz@rak - wszystko podpisywałem - tam są z moją zgodą brednie wypisujesz. Usprawiedliwiasz bandziorkę PIS, nic więcej.
  • @sz@rak - A co to jest ku**a ta poczta? że bożki obrazki sprzedaje to wszystko może?
  • Nie jesteś w stanie podać rzeczowych argumentów, więc stosujesz zasadę polemiki ad personam. Nie będę się zniżał do tego poziomu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    sz@rak(2020-04-24)
  • @sz@rak - "Nie jesteś w stanie podać rzeczowych argumentów"- o sobie napisałeś. zatkało kakało. szach mat komuszku!
  • @sz@rak - "W obu przypadkach pakiety wyborcze dostarczała poczta na podstawie danych z komisji wyborczych"No tak ale w tym wypadku Poczta Polska wykonywała tylko swoją usługę. Jak codziennie dostarczyła przesyłkę, nie miała wglądu w pesel czy inne dane. Zgadza się? Czy było inaczej?
  • @1234 - Poczta Polska tym razem też ma wykonać usługę - dostarczyć pakiety wyborcze wyborcom i zwrotnie głosy wyborcze do komisji. Ja nie wiem, czy w związku z wykonaniem tej usługi potrzebny jest Poczcie PESEL bądź numer dowodu osobistego\paszportu w celu np potwierdzenia tożsamości. Być może wystarczy okazanie właściwego dokumentu jak przy odbiorze paczki. Nie wiem, czego żądano w tym zbiorze danych - jeśli to było tylko imię, nazwisko, adres doręczenia to przekazanie takich danych w niczym nie narusza ochrony danych osobowych bo poczta robi to codziennie. Zresztą prezes UODO już się wypowiedział w tej sprawie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    sz@rak(2020-04-24)
  • @sz@rak - Powołuję sie na ten, który podałem. Wiem że w specuustawie koronawirusowej jest art. 99 czyli podstawa prawna o której mowa w pkt który podałeś, stworzona przez rządzących, który mówi o tym, że poczta ma organizować wybory, ale to z kolei jest sprzeczne z Konstytucją art. 51 dotyczącym ochrony danych osobowych. Poza tym, do organizacji wyborów uprawnione są tylko komisje wyborcze czyli PKW. Czyli Poczta nie tylko łamie RODO, ale też Konstytucję. To co rządzący proponują prawnie nie trzyma się kupy, ale i tak pewnie dopną swego, bo kto im zabroni.
  • "Poza tym, do organizacji wyborów uprawnione są tylko komisje wyborcze czyli PKW. "Trochę jestem w kropce - twierdzisz, że wybory nie są organizowane przez PKW, a przez Pocztę Polską ? Tak nie jest, poczta jest operatorem. Co do specustawy Covid 19 z 31.3.2020 artykułem dotyczącym kodeksu wyborczego jest art. 40.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    2
    sz@rak(2020-04-24)
  • @sz@rak - Oczywiście, że nie są. Sprawdz art. 100 specustawy którą podpisał Duda 17 kwietnia. Ten artykuł w zasadzie wyłącza PKW z organizacji wyborów. Oczywiście przekaz rządowy będzie inny, żeby w razie czego było na kogo zwalić winę, gdyby wybory sie organizacyjnie nie udały.
Reklama