UWAGA!

Podejrzana przesyłka w Muzeum

Z całego kraju docierają niepokojące informacje o tajemniczych, pięknie wydanych książkach Turka Haruna Yahya, które trafiły do muzeów m.in. w Gdańsku, Toruniu, Wrocławiu oraz …Elblągu.

Podejrzane przesyłki wywołały strach i zdenerwowanie ich odbiorców, w związku z ostrzeżeniem amerykańskiej telewizji Fox News przestrzegającej przed otwieraniem przesyłek z książkami Haruna Yahya. Antyterroryści z USA mieli sygnały, że mogą być nasączone groźnymi substancjami. Chodziło o przesyłki nadane właśnie w Niemczech.
     Przesyłki trafiły m.in. do dwóch wrocławskich muzeów. Po kilku godzinach strachu i badań chemicznych okazały się zupełnie niegroźne. Duże albumy ze zdjęciami opowiadają o ewolucji człowieka i zaprzeczają teorii Darwina. Nie ma w nich ani słowa o terroryzmie, ale ich autor jest uznawany za jednego z najbardziej kontrowersyjnych pisarzy arabskich.
     Harun Yahya (wł. Adnan Oktar) to turecki pisarz, który co roku publikuje dziesiątki książek i albumów poświęconych tzw. muzułmańskiemu kreacjonizmowi. Przekonuje w nich, że teoria ewolucji Darwina jest nieprawdziwa, a człowiek jest tworem Boga. W swoich książkach posuwa się nawet o krok dalej, pisząc, że to darwinizm jest winny wszelkiemu złu na świecie. O terroryzmie pisze, że to zbrodnia przeciwko ludzkości, a sam islam jest religią pokoju.
     Jego albumy o stworzeniu świata już w marcu tego roku trafiły do szkół we Francji.
     Taka właśnie przesyłka dotarła 11 września również do elbląskiego Muzeum i trafiła bezpośrednio do rąk adresata, czyli dyrektor Muzeum dr Marii Kasprzyckiej. W momencie otrzymania przesyłki Muzeum nie miało jakichkolwiek informacji o niebezpieczeństwie wynikającym z publikacji, stąd też przesyłka została otwarta.
     Na szczęście badania laboratoryjne wykazały, iż tajemnicze przesyłki nie zawierają toksycznych substancji. Musimy jednak uzmysłowić sobie, że międzynarodowe konflikty i animozje nie toczą się gdzieś daleko, na „końcu świata”, ale „pukają” do naszych drzwi.
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Miszkurka2000 Czy można ją zobaczyć?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Miszkurka2000(2007-09-14)
 • Preklęte Araby. Pora, żeby ktoś wreszcie rozwiązal kwestię arabską!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anubis(2007-09-14)
 • Antibus jeśli to żart to niesmaczny, jesli nie to Admin powinien to usunąć; za wypowiedzi o rozwiązywaniu kwesti takich czy siakich z miejsca powina być grzywna jeśli nie 6 miechów odsiadki za debilizm intelektualny.
 • U nas, odkąd podcieliśmy żyły kontrwywiadowi, o ewentualnym ataku będziemy dowaidywać się, tak jak w tym przypadku, tuż po nim. Gdyby to był wąglik pracownicy muzeum umarliby w środę.
 • A ja nie wierzę w takie rzeczy. Ameryce nie podoba się treść tej ksiązki, to puściła w obieg informację o skażeniu aby przestraszyć ludzi. I w ten prosty sposób nie będą jej czytać albo czytelność się zmniejszy.Stosuja podtępy takie że w głowie sie nie mieści.A naród przestraszony we wszystko wierzy.Oto cała psychologia.Ale to już nie jest uszanowanie wolności tylko manipulowanie ludźmi, nawet każą czytać nam to co sama Ameryka nam każe.
 • Skutek może być odwrotny, książka zrobiła sie sławna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Egiptolog(2007-09-15)
 • Ale coś na rzeczy musi być. W toruniu ewakuacjia ratusza; Gdańsk - saperzy i antyterroryści, we Francji podobnie... A i Elbląg na celowniku radykałów, no chociażby pisarzy. A sowją drogą, ciekawi mnie przebieg akcji i jak sie spisały elbląskie służby.
 • "Ameryce nie podoba się treść książki" - to niezupełnie tak, Fox News to twierdza republikanów a wśród nich są całe stada kreacjonistów walczących z teorią Darwina. Oni by się w 100% podpisali pod tą książką.
 • Może ktoś napisac jak doszlo do tego, że wczesniej nikt nie wiedział o takim zagrożeniu. Co prawda nic sie nie stało ale conajmniej dwie osoby mogły pozostawić rodziny w żałobie !!! Przecież Elbląg nie jest pierwszym miejscem do którego trafiła ta ksiązka(taka przesyłka).
 • Myślę, że to operacja na szerszą skalę żeby było bardziej wiarygodne, że terroryzm się rozwija i wciąż zagraża. Napewno trzeba podejmować wszelkie środki ostrożności i dmuchać na zimne, ale trzeba też pokusić się o szersze myślenie tzn. kto tak naprawdę nami minipuluje i w jakim celu? Świat jest tak zakłamany, że nawet "swój"/ten któremu wierzysz lub ci do których ma się zaufanie/ mogą coś skazić i zabić przez to ludzi, aby osiągnąć jakiś "brudny" cel. Do takiego wniosku dochodzę oglądając wiadomości z całego świata. Nigdy bym nie przypuszczała, że świat jest aż tak kłamliwy! Juz się sparzyłam na tym co pokazywano o Ameryce w telewizji, myślałam że to prawdziwe. Jednak rzeczywistość jest inna. Pokazują i piszą to co sami chcą, aby o sobie wyrobić konkretny wizerunek w umysłach ludzi.Wystarczy spojrzeć na ich oczy i całą twarz i można czytać jak z ksiązki. A Prezydent Ameryki jest bardzo czytelny i żadne techniki spokoju i opanowania mu nic nie pomogą. Poprostu wiem kiedy kłamie i już.
Reklama