UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podsumowanie „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”

Elbląg, Podsumowanie „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”
Fot. KMP Elbląg

Uzależnienie alkoholowe partnera, znęcanie się psychiczne na tle podziału majątku podczas rozwodu, uzależnienie syna od środków odurzających, złośliwości eksmęża mieszkającego pod wspólnym dachem - z takimi problemami w minionym tygodniu przychodzili do policjantów po poradę mieszkańcy.

Miniony tydzień był ogólnopolskim Tygodniem Pomocy Ofiarom Przestępstw, w który włączyła się elbląska Policja wspólnie z działającym w Elblągu Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej.
       Policja ofiarom przestępstw pomaga na co dzień, jednak organizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” jest okazją do nagłośnienia możliwości tej pomocy oraz zachęcenia osób dotkniętych przestępstwem do znalezienia prawnego sposobu rozwiązania niepokojach ich spraw. W ciągu 5 dni przez, które dyżurowali policjanci, najczęstszymi problemami z jakimi pojawiali się elblążanie były te dotyczące agresji domowej, znęcania się oraz kwestii uzależnień.
       - Osoby, w których otoczeniu jest osoba uzależniona często szukają sposobu, aby tej osobie pomóc – mówi asp. szt. Jarosław Graman z Wydziału Prewencji Kryminalnej elbląskiej Policji. – Szukają rozwiązań prawnych oraz porad: ”gdzie się zgłosić, jak to załatwić”. My jesteśmy po to, aby takiej osobie pomóc. Organizowany tydzień jest coroczną akcją, jednak osoby potrzebującej takiej pomocy mogą liczyć na nasze wsparcie przez cały rok. W tym roku w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw odwiedziło nas kilkanaście osób, którym myślę, że w jakimś stopniu pomogliśmy.
       Osoby mogły skorzystać też z konsultacji telefonicznej. Wyznaczony policjant służby kryminalnej udzielał informacji dotyczącej samego procesu postępowania w przypadku zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, prawach jakie przysługują osobie pokrzywdzonej, ale także informacji jakie dokumenty będą potrzebne np. podczas toczącego się dochodzenia. Dyżury telefoniczne były pełnione również w elbląskim Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama