UWAGA!

Podtrucie czadem na ul. Giermków

 
Elbląg, Podtrucie czadem na ul. Giermków
(fot. Witold Sadowski, arch. portEl)

Dziś (15 grudnia) przed godz. 15 strażacy interweniowali na ul. Giermków, gdzie w jednym z mieszkań doszło do podtrucia tlenkiem węgla. 32-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala na badania.

Na ul. Giermków zostali wezwani strażacy, policjanci i pogotowie ratunkowe. W mieszkaniu, gdzie doszło do potrucia, urządzenia pomiarowe stężenia czadu wykazały 270 ppm, a bezpieczna wartość to 20 ppm. 32-letni mężczyzna, który przebywał w środku, karetką pogotowia został zabrany do szpitala na dalsze badania. Na szczęście, mężczyzna nie stracił przytomności. W mieszkaniu znajdował się czujnik CO, który zaalarmował mieszkańców o wysokim stężeniu tlenku węgla.
       Czad potocznie nazywany jest cichym zabójcą, jest bezbarwny i bezwonny, dlatego tak niebezpieczny. Strażacy apelują, by w okresie grzewczym często wietrzyć mieszkania. Szczelne zamknięte plastikowe okna i brak wiatru, jak dziś, może doprowadzić do tragedii.
      
ms
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Gadał czy sr. al to wciąż jedno i to samo. Gadał dziad do obrazu. ..
 • 1.Jeśli przestawiłeś swoje PCVki w tryb zimowy to przy instalacji, która w swej specyfice MOŻE "produkować" czad, sam sobie zagwarantowałeś niedostateczną wentylację mieszkania. 2.Jeśli posiadasz wywietrzniki w oknach to raz do roku, zdejmij je i przeczyść, względnie użyj sprężonego powietrza. 3.Jeśli nie posiadasz wywietrzników to "gratuluję" chęci życia w taki hermetycznym, dusznym środowisku. .. 4.Samodzielnie oceń drożność wentylacji przykładając w pobliżu wlotów/wylotów zapalniczkę i obserwuj płomień. 5.Brak wentylacji grawitacyjnej? Patrz punkt 1 i 2.Nadal brak? Poinformuj o problemie spółdzielnię / zarządce budynku, lub wezwij specjalistę, np. kominiarza. Nie dziękuj, ciesz się że żyjesz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8
  1
  mimkaczpocałości(2018-12-15)
 • A zdjęcie ze Słonecznej 40
 • kochana redakcjo. .. zdjęcie do owego artykułu to Słoneczna. .nie Giermków. .. troszeczkę się rozmijacie w treści co innego i zdjęcia z zupełnie innej bajki. Pozdrawiam, Wiarygodności tak nie zdobędziecie.
 • @mimkaczpocałości - Przestawienie w trym zimowy w zimę? No jak tak można?!
 • Droga policjo... może zajmiesz się notorycznym zawracaniem przez kierowców z lewoskrętu na wiadukt grunwaldzka/lotnicza??! Je..ł..opy jedne nawroty robią do maca- zjezdzalam z wiaduktu i chciałam skręcić w lewo Ale jakiś burol chciał zawrócić do mc i prawie we mnie wjechał! A w aucie małe dziecko :( czy ktoś w końcu zrobi z tym porządek?!!!!!!
 • Chciałem skręcić w prawo, przepraszam. Pisane w emocjach :(
 • czytaj tekst pod zdjęciem ! Problem tkwi w tym że za dużo telewizji za mało książek.
 • od kilkunastu lat mówi się zakup czujnika czadu to około 100 zl a życie bezcenne - a nadal 99% twierdzi "mnie to nie dotyczy " ich wybór nie ma co rozpaczać
 • @mimkaczpocałości - Możesz tak ludziom tłumaczyć do us. .. .. śmierci. I tak ci tępak powie na koniec, że gaz kosztuje i on nie zamierza bulić nie wiadomo ile.
 • Frajer sprzedajny
 • Na wizytę kominiarza trzeba dlugo czekać i nie obchodzi go ze cugu niema,że sytuacja awaryjna.
Reklama