UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podyskutuj o Elblągu: Czy będziemy turystyczną mekką?

 
Elbląg, Podyskutuj o Elblągu: Czy będziemy turystyczną mekką?
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Sondaż portElu

Czy Elbląg może stać się turystycznym miastem z prawdziwego zdarzenia?
Tak, ale powinno być stworzonych więcej turystycznych atrakcji 47.9%
Tak, ale musi odbywać się więcej imprez 17.7%
Nie, nie ma na to szans 25.0%
Przecież Elbląg jest już turystycznym miastem! 7.5%
Nie mam zdania na ten temat 1.9%
Liczba głosów: 572. Sondaż został zakończony.

Z roku na rok, co pokazują statystyki Informacji Turystycznej, Elbląg odwiedza więcej turystów. Oczywiście nie mamy co się porównywać z najbardziej obleganymi miastami w kraju, ale czy Waszym zdaniem jest jakakolwiek szansa, by można było w przyszłości powiedzieć o Elblągu "miasto turystyczne"? Zapraszamy do dyskusji. 

Własna legenda (o Piekarczyku), Brama Targowa, katedra z punktem widokowym najwyżej położonym w tej części Polski, Ścieżka Kościelna, zwodzone mosty, przystań, z której wyruszają statki na Kanał Elbląski, coraz piękniejsze Stare Miasto mozolnie odbudowywane kwartał po kwartale oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne z bogatymi zbiorami, nowocześnie prezentowanymi wystawami - to atrakcje, które są obowiązkowymi punktami każdej wycieczki turystów po Elblągu. Bardziej ambitni mogą wybrać się jeszcze do Bażantarni, nazywanej Bieszczadami Północy lub na przykład próbować spacerować szlakiem dawnego elbląskiego przemysłu (choć formalnie on nie istnieje, a szkoda). 
       Turyści, ani też mieszkańcy nie zażyją niestety w mieście kąpieli na świeżym powietrzu, ani też nie mają powodu, by wyjść poza starówkę i poznać lepiej równie ciekawą historię Nowego Miasta. 
       Statystyki Informacji Turystycznej pokazują, że Elbląg z roku na rok odwiedza więcej turystów. Jak duże są szanse, by miasto stało się w przyszłości turystyczną mekką? Co Waszym zdaniem musiałoby się zmienić? Jakie produkty turystyczne należałoby wprowadzić od ręki, niewielkim kosztem, a które wymagają wieloletnich inwestycji? Co zrobić, by stworzyć turystyczną modę na Elbląg?
       Zapraszamy do dyskusji i udziału w naszej sondzie. 
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • Promocja, a w zasadzie jej brak się kłania. Na starówce cisza.
 • Dopóki na Starym Mieście - mieszkańcy nie zrozumieją co to jest Stare Miasto i jak powinno być, nie przestaną "przeszkadzać" inicjatorom imprez, koncertów itp. słabo to widzę. .. .A i miasto ( Prezydent i Rada ) - powinno wspierać wszystkie przejawy i próby "rozruszania" tego miejsca jakim jest starówka. Jeżeli większość TURYSTYCZNYCH miast jest w stanie to zrobić, to jak chcemy aby turysta przyjechał i zostawił tu swoje pieniądze to musi być do czego. .. .i nie tylko do 22;00
 • A może pora podyskutować o przekopie mierzei wiślanej ?! Może Redakcja zorganizowałaby w Ratuszu Staromiejskim PIERWSZĄ dyskusję na której rozdano by ankiety i wtedy zobaczymy czy elblązanie są za budowa tej Idei Fix rodem z wesołego i kolorowego PRLu?! Iluż to do tej pory zbiło kasę i kapitał polityczny mamiąc nadziejami o cudzie ekonomicznym i rozwoju naszego miasta?
 • Cytuję ". .. będziemy turystyczną mekką. .. " jak odbudujemy pierwszy ci ag kamieniczek nad rzeka Elbląg! Jak na odbudowę i budowę Starego Miasta straci monopol jeden z deweloperów. Jak odejdziemy od bzdurnych założeń, że nie można rozbudowywać Starego Miasta tak aby nie zasłoniło ono Katedry od strony rzeki! itd. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  3
  Kat_Na_Idiotów(2019-07-15)
 • Zacząć sprzątać Starówkę w sobotę i niedzielę rano. Odbudowywane Stare Miasto? A czy ktoś pamięta że poza nowymi kamienicami są też starsze kwartały z zaniedbanymi podwórkami? I to nie z winy mieszkańców, a miasta, które do dzisiaj nie potrafi uporać się ze sprawami własnościowymi na tym terenie. Tak samo jak nie potrafi prowadzić konsekwentnej promocji miasta - począwszy od wykreowania marki poprzez działania zmierzające do utrwalenia wizerunku. Elbląg sam nie wie jaki jest. Je zupę widelcem. A ma mega duży potencjał, od lat marnowany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  0
  rrrudamarruda(2019-07-15)
 • Można klimatycznie przekazywać rozrywkę na Starym Mieście na co dzień jak np. w Krakowie czy Wrocławiu a nie robić spędy koncertowe i cyrkowe. Na to trzeba znaleźć większy plac z dala od skupisk mieszkalnych zapewnić do nich transport i małą infrastrukturę ( bary toalety)i wszyscy będą zadowoleni. Dbamy o środowisko, zwierzęta a także ludzi i ich wypoczynek po pracy. Poza tym wykorzystajmy jeszcze intensywniej transport wodny w obie strony i związany z tym atrakcje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  mieszkankaStaregoMiasta2(2019-07-15)
 • Olimpia, może i powinna być wizytówką naszego miasta. Trzeba odsunąć księdza od prezesury.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  3
  kolega_buliego(2019-07-15)
 • @Gabi36 - Na starówce niemal codziennie jest masa ludzi, wczoraj choćby, szczena mi opadła gdy zobaczyłem tłumy!
 • RobertKoliński Za tej władzy na pewno nie będziemy turystyczną mekką, bo nie dość, że nie potrafi ona wyremontować kąpieliska miejskiego, Dolinki czy amfiteatru, które mogłyby stać się taką rekreacyjną atrakcją i ponowną wizytówką Elbląga, to w dodatku jest na tyle nieudolna, że nie potrafi wymóc na przewoźniku (PolRegio) od 2 lat dodatkowej kasy biletowej na dworcu kolejowym czy zorganizować punktu informacji turystycznej tamże. Władza ta jest również niechętna planom odbudowy linii Kolei Nadzalewowej, kolejnej "żelaznej" atrakcji regionu, zaś zamiast planować i odbudowywać Stare Miasto jako dzielnicę turystyczną i wizytówkę miasta, to chce nam postawić PiS-bohomaza i biurowiec na Wyspie Spichrzów, bo akurat Kaczyński przed wyborami postanowił sypnąć nieco szmalem. Obecni słup-władcy ratusza nie mają pojęcia o turystyce, promocji miasta, ściąganiu (oraz zachęcaniu do powrotu) turystów do Elbląga, ani najmniejszej choćby wizji rozwoju miasta i regionu w tym kierunku, stąd moim zdaniem żadną turystyczną mekką w najbliższym czasie (i z tą ekipą) niestety nie będziemy.
 • @Woj - Gdzie te tłumy? Byłem cały dzień na starówce. trochę ludzi było, ale niewiele. zmyślasz kolego.
 • Starówka nie jest odbudowywana, tylko buduje się tam w większości współczesne bloki, zamiast odbudowywać stare kamienice. Co turyści będą tu oglądać poza muzeum, Katedrą i Bramą Targową? Na wodzie musi być więcej ruchu i statków może po przekopie rejsy do Trójmiasta, Estonii, czy na Hel lub Bornholm.
 • Acha będziemy mekka turystyczna jak włodarze i radni pojadą do miast podobnych wielkością do Elbląga zobaczą i zrozumieją że jesteśmy dużą wiocha. Jakie tu mamy atrakcje ,żadne. Przystań dla statków istny wstyd,budynek żeglugi w nim mieści się knajpa. Nie ma statków ktore pływają do krynicy i po zalewie,nie ma wodolotu. Bedzie ptzekop zacznijcie budowe tzw dworca zeglugi .Jest miejsce nadal nie buduje się kamieniczki nawet rozpoczęte budowy latami budują. Bazantarni ruina,amfiteatr ruina ,basen odkryty ruina. Dlaczego nie ma w Elblągu figurek z metalu i laweczek z figurami sławnych osób. Fontanny dziadostwo co krok ruina. Turysta to człowiek który chce atrakcji,dobrze zjeść,
Reklama