UWAGA!

Pogrzeb prezydenta Gdańska w sobotę

 
Elbląg, Gdańsk
Gdańsk (fot.expert, Fotka Miesiąca, sierpień 2015)

Paweł Adamowicz zostanie pochowany 19 stycznia w Bazylice Mariackiej. Msza święta rozpocznie się o godz. 12, wcześniej hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi będzie można oddać w Europejskim Centrum Solidarności. Rodzina oraz gdański urząd miejski proszą o to, by nie przynosić kwiatów oraz zniczy. Zamiast tego będzie można wesprzeć dwie organizacje.

 W czwartek, 17 stycznia, radni wszystkich kadencji od 1990 r. spotkają się na uroczystej sesji Rady Miasta Gdańska w Dworze Artusa.
       "Przed pogrzebem, 17 stycznia o godz. 17 w Europejskim Centrum Solidarności zostanie wystawiona trumna. Mieszkańcy będą żegnać w ten sposób włodarza miasta do 18 stycznia do godz. 17. Następnie trumna zostanie przeniesiona do miejsca pochówku – Bazyliki Mariackiej w Gdańsku" – informują gdańscy urzędnicy na oficjalnym profilu miasta w mediach społecznościowych.
       Będzie ona wystawiona w bazylice do północy, w dniu pogrzebu świątynia będzie otwarta od godz. 7. O godz. 12 rozpocznie się msza pogrzebowa, którą odprawi abp. Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański – wynika z informacji portalu trojmiasto.pl.
       Uroczystości pogrzebowe będą transmitowane na telebimach rozmieszczonych na terenie miasta. W piątek (18 stycznia) oraz w sobotę (19 stycznia) komunikacja miejska na terenie Gdańska będzie bezpłatna.
       "Zachęcamy do zrezygnowania z przynoszenia kwiatów i zniczy – we wszystkich miejscach, w których będziemy żegnać zmarłego, rozstawione zostaną puszki, z których datki zostaną przekazane na Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza oraz WOŚP" – proszą urzędnicy.
      
       Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił dzień pogrzebu Pawła Adamowicza dniem żałoby narodowej. W Elblągu prezydent Witold Wróblewski ogłosił trzydniową żałobę (16, 17 i 18 stycznia). Na budynku Urzędu Miejskiego opuszczono flagi do połowy masztów, włodarz zwrócił się również z apelem, aby odwołać lub ograniczyć imprezy. 
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama