UWAGA!

Pół roku na sportowe hale

 Elbląg, Hala przy SP 18, jak i przy SP 21 będzie gotowa za pół roku
Hala przy SP 18, jak i przy SP 21 będzie gotowa za pół roku (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Dwie szkoły podstawowe – nr 18 i 21 – będą miały za pół roku nowe hale sportowe. Dzisiaj w Urzędzie Miejskim władze miasta podpisały umowę z wykonawcą – firmą Interhall z Katowic.

Obie hale będą miały konstrukcję namiotowo-szkieletową, która umożliwi całoroczne wykorzystanie obiektów przez uczniów. Każda będzie miała około tysiąca m kw. powierzchni. Przykryją boiska, które powstały w 2020 roku.

- Składaliśmy wnioski w sprawie hal do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, ale do dzisiaj dofinansowania nie uzyskaliśmy, dlatego cały proces się wydłużył. Finansujemy to zadanie z własnych środków – powiedział podczas podpisania umowy Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - Specjalnie to podkreślam, bo jeden z panów radnych zawsze próbuje wskazywać jako dobry doradca, że powinniśmy składać wnioski. Składamy je, ale zamiast mówić, że mam składać, to dobrze by było, żeby pochodził za tematem i pomógł, żeby te pieniądze do nas przyszły. A nie podpowiadał, że są, bo ja o tym doskonale wiem – stwierdził. - Gratuluję firmie Interhall zwycięstwa w przetargu, ale trochę z bólem, bo więcej niż zakładaliśmy będą te inwestycje kosztować, ale nie mam pretensji do Interhallu, tylko nie powiem do kogo. Dzięki komu taka inflacja, ceny zwariowały, nie tylko materiałów budowlanych.

Przetarg wygrała firma Interhall z Katowic, która obiekt przy SP nr 18 postawi za 2,3 mln zł, a halę przy SP 21 za prawie 3,2 mln zł. W sumie oba obiekty będą kosztowały o dwa miliony złotych więcej niż szacowali urzędnicy.

- Specjalizujemy się w wykonywaniu tego obiektów. Samych hal szkieletowych wykonaliśmy w kraju kilkadziesiąt. Jesteśmy też producentami hal pneumatycznych dla klubów ekstraklasy, m.in. dla Lecha Poznań, Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok, a także boisk, bieżni, wszelkiego rodzaju obiektów sportowych – mówi Piotr Krzyczkowski, pełnomocnik firmy Interhall, który podpisał umowę. - Prace w Elblągu chcemy zacząć od przyszłego tygodnia, zaczniemy od robót ziemno-drogowych i murowanych budynków. Przy SP 18 będzie to łącznik ze szkołą, przy SP 21 – budynek szatniowy, który będzie połączony z halą. Przy SP 18 powstanie także dodatkowo lekkoatletyczna prosta. Hale będziemy stawiać własnymi siłami, przy robotach ogólnobudowlanych będziemy się posiłkować lokalnymi podwykonawcami.

Obie hale będą podłączone do centralnego ogrzewania, będą miały także zaplecze sanitarne i ledowe energooszczędne oświetlenie. - Stalowy szkielet hali zostanie pokryty dwupowłokową wytrzymałą membraną, między te powłoki będzie również wdmuchiwane powietrze z ogrzewania hali, powstanie w ten sposób dodatkowa izolacja – dodaje Piotr Krzyczkowski. - Mamy nadzieję, że zima pozwoli nam na terminowe zakończenie robót.

Oba obiekty mają być gotowe do połowy kwietnia przyszłego roku.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama