UWAGA!

Policja poszukuje świadków zniszczenia krzyża w kwidzyńskiej katedrze

Elbląg, Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie krzyża w kościele,
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie krzyża w kościele, fot. policja

Kwidzyńscy policjanci poszukują świadków zniszczenia krzyża w kwidzyńskiej katedrze, do którego doszło w piątek, 3 maja 2019 roku.

W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie publiczne przedmiotu czci religijnej w postaci krzyża, które miało miejsce w piątek 3 maja br., zwracamy się z prośbą o zgłoszenie się bezpośrednich świadków tego zdarzenia, którzy w tym czasie zwiedzali katedrę. Postępowanie w tej sprawie prowadzi sierż. szt. Patryk Pesta z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie tel. 55 645-03-08. W tej sprawie można również skontaktować się z dyżurnym jednostki tel. 55 645-02-22.
       We wtorek, 7 maja kwidzyńscy funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od proboszcza kwidzyńskiej katedry dotyczące zniszczenia krzyża, który znajdował się w kruchcie kościoła. Policjanci, którzy pracowali przy tej sprawie, ustalali szczegóły tego zdarzenia. Do sprawy został zabezpieczony monitoring, przesłuchano świadków i na podstawie rysopisu wytypowano podejrzanego w tej sprawie mężczyznę. Jest nim 44- letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego, został on zatrzymany i przesłuchany w związku z artykułem 196 Kodeksu Karnego, który dotyczy obrazy uczuć religijnych. Sprawca takiego czynu zagrożony jest karą dwóch lat pozbawienia wolności.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama