UWAGA!

Policja skontrolowała ponad 400 kierowców

 
Elbląg, Policja skontrolowała ponad 400 kierowców
fot. policja

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tylko w ciągu minionej doby sprawdzili trzeźwość ponad 400 uczestników ruchu eliminując jednocześnie z tego ruchu łącznie czterech kierujących, którzy byli po spożyciu alkoholu. Jednak działania „Trzeźwość” prowadzone są nie tylko w ruchu drogowym.

Policjanci z patrolu wodnego również sprawdzają trzeźwość osób, które korzystają z wodnego sprzętu pływającego. Jedna z takich kontroli pozwoliła na zatrzymanie 22-latka, który kierował jachtem żaglowym z silnikiem. Zdarzenie miało miejsce na rzece Elbląg. 22-letni mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Dalej już nie popłynął, zszedł na ląd a jacht przekazano innej wskazanej i trzeźwej osobie. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie jachtem w stanie nietrzeźwości.
       Policjanci przypominają, że tego typu kontrole w okresie letnim na wodach odbywają się bardzo często. Funkcjonariusze z patroli wodnych sprawdzają trzeźwość sterników oraz wyposażenie jednostek pływających w sprzęt ratunkowy.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jakim prostakie trzeba być, by po alkoholu wsiąść za kierownicę! Niestety, cały czas tacy są i pewnie będą wśród nas, co świadczy dobitnie o ogromie ilości bura..w polskim społeczeństwie.
 • Wszystko aby się czepić, a gdzie działania edukacyjne, bo działania kontrolne wpływają w zasadzie tylko na kontrolowanego, a prewencyjne działania, zero, bo w prasie nie jest to tak atrakcyjne, a i przełożeni nie wiedzą za co premię wypłacić. I tak długo będzie to wyglądało jak wygląda, na wodzie, na drodze, na co dzień, na zawsze, do czasu aż zaczniemy uczyć i kontrolować, a nie tylko kontrolować. Niestety potrzeba zmiany mentalności - NAS WSZYSTKICH.
 • Żartujesz, tak się składa, że jedynie rodaków mogą odstraszyć wysokie kary. Dlaczego jak widzę Polaka zagranicą, to potrafi jeździć zgodnie z przepisami i w miarę kulturalnie, a u siebie zachowuje się jak w lesie? Edukacja nic nie daje, wystarczy podnieść mandaty i się nauczycie jeździć :)
 • czyli 386 trzeźwych a 4 po spożyciu z oszałamiającym wynikiem 0,2 promila ?
 • 396
 • No to wyszło , że wykrywalność 1%
 • Nawet jakby byl jeden to i tak za duzo. Niech zaczna sprawdzac toksykologie to sie okaze ilu jezdzi na spidzie. Zabierac prawa jazdy na 10 lat do publicznej wiadomosci i prace spoleczne na rzecz bezpieczenstwa na drodze.
 • @jdjd - Absolutnie się z Tobą zgadzam ! Tylko zdrowo po kieszeni odnosi jakikolwiek skutek. Policjanci więcej kontroli w przyelblaskich miejscowościach, tam wciąż nie dociera do kierowców kompletnie nic !!!
 • Skontrolowała, skontrolowała! A czemu jeszcze nie ma informacji o koledze po fachu, który jest zamieszany w pobicie? Kolejnym koledze z narkotykami? Podaje się tylko informacje "wygodne", dlaczego nie podaje się takich, gdzie w afery zamieszani "wzorowi" mundurowi?
 • Dokładnie. Panie rzeczniku Nowacki poprosimy o informacje w sprawach z udziałem Pana kolegów :) Jeden już na zwolnieniu lekarskim, pewnie niewinny;) Drugi postawione zarzuty. Dlaczego nie redaguje Pan info w związku z tym? :)
 • @Gosc - W tym policjantów na spidzie!
 • Ale hallo, jaka kierownica, on jachtem płynął...
Reklama