UWAGA!

Policjanci badają stan techniczny pojazdów

 Elbląg, Policjanci badają stan techniczny pojazdów

Policjanci z ruchu drogowego kontrolują dziś (27 czerwca) stan techniczny pojazdów głównie pod kątem nadmiernej emisji spalin. Są to działania pod nazwą „Smog”.

Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego i skierowanie na badanie techniczne na stację diagnostyczną. To czeka kierowców, których pojazdy nadmiernie dymią. Policjanci mają urządzenia do badania emisji spalin, jednak nie w każdym przypadku konieczne jest badanie urządzeniem.
       Jeżeli auto zostawia za sobą chmurę spalin, bo jego silnik jest już tak wyeksploatowany, policjanci zatrzymają dowód rejestracyjny i skierują na badanie techniczne. Jest to związane z ekologią i ma także wpływ na innych uczestników ruchu w szczególności poruszających się za takim pojazdem. Dodatkowo w trakcie działań „Smog” funkcjonariusze badają również trzeźwość kierujących.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To nie spaliny samochodów są przyczyną smogu, tylko piece opalane byle czym i to dlatego problem smogu pojawia się głównie zimą. .. Proponuję zmienić nazwę akcji na "do czego się tu jeszcze przyczepić, aby zarobić na pensję", nie neguję problemu nadmiernej emisji przez samochody ale to powinna weryfikować stacja kontroli pojazdów, bo sama nazwa akcji jest myląca i nie określająca prawdziwych intencji, a tylko propagandowa zagrywkę, że coś robimy ze smogiem. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  2
  ojdyromuchomoro(2018-06-27)
 • Czas najwyższy, wziąć się za gruzy jeżdżące ulicami Elbląga. Jak kogoś nie stać jest na utrzymanie samochodu, niech chodzi pieszo.
 • @jdjd - Oj człowiecze coś Ty włożyłeś kij w mrowisko teraz bida Ciebie zlinczuje;)
 • Supernowoczesny diesel z DPF podczas wypalania filtra też wypuszcza chmurę czarnego dymu. Trzeba zabrać dowod.
 • Swoje też niech posprawdzają, przydałoby się!
 • Większość nebrasek za którymi jadę, wydziela "przepiękny" zapach oleju opałowego... A już notoryczne kłęby dymu (zwykle z passeratti b3 i b4) to standard. Tylko dlaczego informacja o kontrolach pojawia się w mediach? Takie kontrole powinny być przeprowadzane bez zapowiedzi A opublikowane ewentualnie ich wyniki. Czy na wioskach też będą kontrole? Bo tam to Zagłębie patologii motoryzacyjnej...
 • Lepiej wypalić sądzę raz na jakiś czas, niż jeździć starym złomem z silnikiem Euro3. Biedota porywa się na nowe diesle, a później nie jest w stanie zadbać o taki samochód i bawi się w wycinanie filtra.
 • lusterko no kiju i od razu widać kto.ma wyciętego DPF, a jest to 95 procent dratów posiąganych z Niemiec, takie auto od razu na szrot, mniej raka, więcej miejsca na ulicach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  To tylko(2018-06-27)
 • jdjd jak bedziesz miał kulasy polamane też będziesz pieszo chodził
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Łysy (2018-06-27)
 • Warto by było przeprowadzać raz w tygodniu badania "mózg" wśród policjantów.
 • Stare diesle na szroty a nie z niemca sprowadzać i nas truć pdfy wyciete i sie wożą trupami, do korkucia a nie na drogi !Pasaty za 1500zł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  Zatorze leon(2018-06-27)
 • @Szedłemsobie - Szczególnie w Wikrowie i Wiktorowie, Jeglowniku, Kopanka, Adamowo. Tam potrzeba tych z białymi czapeczkami.
Reklama