UWAGA!

Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach

 
Elbląg, Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach
fot. policja

Policjanci z ruchu drogowego prowadzili wczoraj (19 czerwca) działania pn. „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

W trakcie działań stróże prawa ujawnili 3 naruszenia przepisów ruchu drogowego popełnione przez kierowców wobec pieszych oraz 10 wykroczeń, których dopuścili się piesi. Najczęstsze przewinienia pieszych to przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa na pasach. Podczas trwania działań policjanci nałożyli łącznie 58 mandatów karnych, również za inne wykroczenia, w tym przekroczenia dozwolonej prędkości. W działaniach NURD policjanci obsłużyli 5 kolizji, przeprowadzili 235 kontroli trzeźwości oraz zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych.
       Dzisiaj i jutro (20 i 21 czerwca) na drogach Warmii i Mazur policjanci będą prowadzić działania „Młodość - Brawura - Prędkość". Głównym ich celem jest ograniczanie liczby wypadków drogowych poprzez egzekwowanie, zwłaszcza od młodych kierujących, przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Działania mają także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Warto by się zająć kierowcami z miejscowości Wikrowo i Wiktorowo, lubią sobie pocisnąć pedał gazu. Może tam jakieś kontrole pod względem naruszania przepisów głównie przekraczania prędkości w miejscach, gdzie są ograniczenia prędkości? W miejscowości Adamowo-Osiedle jest na zwężeniu jezdni sygnalizacja świetlna, gdzie kompletnie prawie nikt nie zatrzymuje się przy świetle czerwonym, tak jakby tych świateł tam nie było. Kompletny brak poszanowania do przepisów ruchu drogowego.
 • Hmmm.ludzie proponuje bardziej ujawniać swoje działania to po 1.po 2 przecież Wy szanowni Panowie policjanci codziennie macie takie akcje.w mieście które ma 100tys mieszkańców nikogo więcej nie widać tylko policję która po godzinie 22 prowadzi polowanie na kierowców. Proszę Panow policjantów o trochę wyrozumiałości bo jak jesteście po za służba to też nie zawsze przestrzegacie przepisów ale Wy macie legitymację i zawsze Wam uchodzi na sucho.pozdrawiam wszystkich
 • @Gosc123 - - Przecież jak jedziesz przepisowo, to nie musisz się obawiać!? Policjanci na drogach są po to, aby dyscyplinować kierowców do przestrzegania przepisów a co za tym idzie, ochronie innych użytkowników przed nieogarniętymi kierowcami.
 • Wczoraj rano widziałem jak na ul. Browarnej ( przy Lidlu) nieudolnie mierzono prędkość jadących od ul. Mazurskiej. Stanęli pojazdem oznakowanym z włączoną sygnalizacją świetlną, którą było widać z bardzo dalekiej odległości. Trzeba powiedzieć, że chyba wszyscy kierowcy w porę ich zauważyli i zmniejszali prędkość, jednym słowem super pomiar prędkości.
 • DLACZEGO ROWERZYŚCI JEŻDŻĄ PO CHODNIKACH WYMUSZAJĄC CZĘSTO ZEJŚCIE PIESZYCH Z CHODNIKA! POLICJA JUŻ SI? TYM NIE ZAJMUJE? ABSOLUTNIE NIC NIE JEST ROBIONE W TYM KIERUNKU.
 • Wiesz dlaczego? Dlatego, że nie wierzą kierowcą, którzy ich kompletnie nie zauważają jak jadą jezdnią !!!
 • "DLACZEGO ROWERZYŚCI JEŻDŻĄ PO CHODNIKACH WYMUSZAJĄC CZĘSTO ZEJŚCIE PIESZYCH Z CHODNIKA! POLICJA JUŻ SI? TYM NIE ZAJMUJE? ABSOLUTNIE NIC NIE JEST ROBIONE W TYM KIERUNKU. " A ja napiszę tak: DLACZEGO PIESI CHODZĄ PO ŚCIEŻKACH ROWEROWYCH WYMUSZAJĄC CZĘSTO ZJECHANIE ROWERZYSTÓW NA CHODNIK! POLICJA JUŻ SIĘ TYM NIE ZAJMUJE? ABSOLUTNIE NIC NIE JEST ROBIONE W TYM KIERUNKU. Odwieczny konflikt pomiędzy rowerzystami, a pieszymi. A wystarczy trochę wolniej jeździć jak się widzi pieszych na chodniku, oraz nie chodzić całą szerokością chodnika (+ ścieżki), bo wtedy rowerzysta nie ma jak przejechać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  zaciekawiony(2018-06-20)
 • Akcja Młodość i Brawura? A to dobre. Ciekawe jak to bedzie wyglądać? Pojadą da samochodu, zobaczą czy prowadzi małolat i dopiero zmierzą mu prędkość? Ciekawe kiedy w koncu będzie akcja chroniaca rowerzystów przed samochodami jak nie ustepuja na przejazdach i wyprzedzaja na "zyletki"? Dlatego jeździmy i będziemy jeździć po chodnikach, żeby przeżyć... A na ścieżkach rowerowych pelno zombi. Najlepszy orzyklad ścieżka przy Elzamie. Nawet nie maja pojecia, że to droga dla rowerów. A na Kosciuszki i Wspolnej do dziś gamonie kierowcy nie kumaja, że to jest kontrapas... Temat rzeka.
 • O tym, że Policjanci nie powinni się ukrywać mówiło się już jakiś czas temu
 • Kamizelka odblaskowa gdy pedałujesz jest?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  0
  A jak nie to mandat;)(2018-06-21)
 • Wtedy te pomiary prędkości nie mają sensu !!! A policjanci mogliby się zająć czymś innym, szkoda tylko ich czasu a mogliby się zająć czymś pożytecznym dla obywateli ! A jest naprawdę czym, bo potrzeb obywateli jest mnóstwo !
 • A na jakiej podstawie prawnej?
Reklama