UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Policjanci podsumowali działania EDWARD

 
Elbląg, Policjanci podsumowali działania EDWARD
fot. policja

Wczoraj (26 września) elbląscy policjanci uczestniczyli w działaniach EDWARD (Europejskim Dniu bez Ofiar Śmiertelnych). W działaniach chodziło o zapobieganie wypadkom ze skutkiem śmiertelnym. Funkcjonariusze kładli szczególny nacisk na takie zachowania kierowców, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych. Zarówno w Elblągu, jak również w całym naszym województwie, nie było ofiar śmiertelnych.

Wczoraj (26 września) policjanci z elbląskiej drogówki uczestniczyli w działaniach EDWARD. Podczas służby funkcjonariusze zwracali uwagę i reagowali na wykroczenia, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, tj: przekraczanie dozwolonej prędkości, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nieprawidłowe wyprzedzanie i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu czy kierowanie w stanie nietrzeźwości.
      Policjanci z Elbląga ujawnili 31 wykroczeń związanych z przekraczaniem nadmiernej prędkości. Nałożyli 21 mandatów, a w 10 przypadkach pouczali. 6 pieszych naruszyło przepisy ruchu drogowego. Do sądu skierowano 5 wniosków. Dwóch kierowców zatrzymano za jazdę po alkoholu. Co ważne, nie było wypadków. Doszło jedynie do 7 niegroźnych kolizji. W całym województwie warmińsko-mazurskim również nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci z naszego województwa odnotowali 6 wypadków, w których 10 osób odniosło obrażenia.
      W dalszym ciągu policjanci apelują do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków ruchu i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama