UWAGA!

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 285 kierowców

 
Elbląg, Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 285 kierowców

W minioną sobotę (8 marca) policjanci z braniewskiej drogówki przeprowadzili działania pn. „Alkoholi Narkotyki” ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. W ciągu doby przebadano 285 kierowców.

Sobotni poranek braniewscy policjanci drogówki rozpoczęli od działań pn.,,Alkohol i narkotyki’’. Od godz.6.00 przez całą dobę skontrolowali 285 kierujących, pośród których jeden zdecydował się wsiąść ,,za kółko’’ pomimo wcześniejszego spożywania alkoholu.
       Chwilę przed północą (8 marca) funkcjonariusze patrolując Pieniężno uniemożliwili dalszą jazdę 24-latkowi, który jechał swoim citroenem mając prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.
       Przypomnijmy, że kto:
       - nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowanie pojazdem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3,
       - znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. pow. 0,5 proc. alkoholu lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
      
       Już dzisiaj (10 marca) policjanci drogówki w ramach akcji ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego’’ egzekwują stosowanie się do przepisów dotyczących relacji kierujący-pieszy. Podejmowane kroki mają na celu poprawę bezpieczeństwa nie tylko pieszych, ale i rowerzystów.
      
st. post. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama