UWAGA!

Policjanci zbilansowali działania „Prędkość”

 Elbląg, Policjanci zbilansowali działania „Prędkość”
fot. (arch. portEl.pl)

W miniony piątek przez cały dzień policjanci elbląskiej drogówki, brali udział w krajowych działaniach „Prędkość”. Funkcjonariusze w szczególny sposób zwracali uwagę na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących. Akcja „Prędkość" przeprowadzana była na terenie miasta i powiatu.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, elbląscy policjanci prowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Akcja rozpoczęła się w piątek o 6.00, a zakończyła o 22.00. W działaniach wzięły udział policyjne radiowozy z wideorejestratorami, wykorzystane były także laserowe mierniki prędkości. Tylko na terenie naszego miasta policjanci skontrolowali 102 pojazdy, nałożyli na kierowców 62 mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości. Jedna osoba została pouczona.
       Zdaniem policjantów do najczęściej popełnianych przez kierowców wykroczeń należy zaliczyć nadmierną prędkość, ludzką brawurę i jazdę po alkoholu. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu, nie ryzykując zatrzymania prawa jazdy, czy ukarania wysokim mandatem karnym. Tego typu akcje będą w dalszym ciągu kontynuowane.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • typowa łapanka nakierowana na jak największą ilość mandatów pod pozorem bezpieczeństwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  NikiLauda(2014-09-22)
 • sranie w banie, gdzie policjanci gdy naprawdę są potrzebni na drodze by cfaniaków którzy się wcinają innym użytkownikom dróg karać, jedziesz spokojnie a tu nagle z lewej, prawej cfaniak w BUS-ie wyjeżdża i specjalnie spowalnia byś gwałtownie hamował i narażał innych w ruchu. .. .. a potem tłumaczenie że ma 20 lat prawo jazdy, ale 19 lat jazdy kumbajnem się nie liczy. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  avengers(2014-09-22)
 • Zapraszamy policje z drogówki do Adamowa-Osiedle, Helenowa, Wikrowa, Wiktorowa, Władysławowa. W wymienionych miejscach kierowcy (większość) nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, przede wszystkim zbyt szybka jazda szczególnie tam, gdzie są ograniczenia, wjeżdżanie pojazdami o dużo większym tonażu jakie dopuszczalne są na niektórych odcinkach (kierowcy nie dostrzegają w ogóle znaków ograniczających), nie zachowywanie bezpiecznej odległości przy omijaniu czy wymijaniu pieszych oraz rowerzystów, stan techniczny pojazdów czasami makabryczny itd. itd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  zaproszenie(2014-09-22)
 • do Adamowa i innych wiosek nie pojadą bo im się nie opłaca, złapią jednego i już cała wieś wie gdzie stoją. Na E7 tam mogą sobie wyścigi uprawiają. Coś ostatnio dawno nie rozbili radiowozu aż dziwne albo tak ukrywają informacje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Stella(2014-09-23)
 • OK ! z siódemki do wspomnianych miejscowości jest przecież bardzo blisko (rzut kamieniem), dlatego nie widzę problemu, aby zajeżdżali czy patrolowali nawet kilkakrotnie w ciągu dnia. " Stella" zawsze opłaca się nawet w przypadku jednego złapanego np: pijanego czy też pirata, bo chyba ludzkie życie jest chyba najważniejsze?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  gniotek(2014-09-23)
Reklama