UWAGA!

Policyjna akcja Prędkość

 
Elbląg, Policyjna akcja Prędkość
fot. nadesłana

Wczoraj (27 lutego) policjanci z braniewskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej przeprowadzili działania pn. ,,Prędkość’’.

Przeprowadzana akcje uświadamiają, że podróżujący na drogach wciąż nie zdają sobie sprawy, że to właśnie prędkość generuje najwięcej groźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Akcja ma na celu uświadomienie wszystkim, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy i wielka tragedia jego uczestników.
       Sprawowanie nadzoru nas ruchem drogowym przez policjantów to najskuteczniejszy czynnik wpływający na poprawę stanu bezpieczeństwa w zakresie sieci dróg publicznych, zwłaszcza na drogach krajowych i wojewódzkich.
       Wczoraj sześciu policjantów braniewskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej i Straży Granicznej skontrolowało 36 pojazdów. W trakcie trwania działań ujawnili 25 przypadków przekroczeń prędkości, 20-krotnie karali uczestników ruchu mandatami karnymi.
       Do jednych z priorytetowych zadań Policji zaliczamy zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością. To właśnie prędkość generuje najwięcej tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.
       Akcja ma na celu uświadomienie wszystkim, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy i wielka tragedia jego uczestników.
       Jazda z dopuszczalną prędkością nie stanowi gwarancji bezpieczeństwa. Na to mają także wpływ inne czynniki, do których możemy zaliczyć zachowanie kierowcy, warunki pogodowe, stan nawierzchni drogi, czy natężenie ruchu.
       Policjanci wciąż apelują o rozwagę!
       Kierowco pamiętaj :
       jedź ostrożnie ,
       przestrzegaj dozwolonych prędkości,
       zwalniaj przed przejściem dla pieszych i w okolicach szkół.

      
st. post. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama