UWAGA!

Policyjne działania „Szkoła” i „Pieszy”

 
Elbląg, Policyjne działania „Szkoła” i „Pieszy”
(fot. KMP Elbląg)

Policjanci z elbląskiej drogówki przeprowadzili w ostatnim czasie kilkanaście działań skierowanych na bezpieczeństwo pieszych oraz bezpieczną drogę do szkoły. Z uwagi na szybko zapadający zmrok a przez to dużo gorsza sytuacje pieszych - działania te nasiliły się. Dziś (11 grudnia) od godziny 6 trwa w mieście kolejna taka akcja.

Tylko podczas ostatnich działań o nazwie „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci skontrolowali ponad 60 pojazdów, w tym trzy autobusy przewożące dzieci. W dwóch przypadkach stwierdzono niewłaściwy sposób przewożenia dzieci w samochodach (brak fotelika, niezapięte pasy bezpieczeństwa). Policjanci kontrolowali również osoby piesze, które przechodziły przez jezdnie w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle. To ostatnie szczególnie niebezpieczne postępowanie kończyło się zazwyczaj mandatem karnym. Tym bardziej, że kontrole miały miejsce po godzinie 16, a wiec, gdy jest już ciemno, a przechodzenie w miejscach niedozwolonych jest szczególnie niebezpieczne.
       - Jesteśmy wyczuleni na osoby piesze – mówi jeden z policjantów ruchu drogowego. – Są sytuacje, gdy widzimy osobę idąca poboczem poza obszarem zabudowanym i upominamy, przypominamy o tym, aby używać elementów odblaskowych lub latarki. Nierzadko taka osoba dostaje od nas odblaskową kamizelkę.
       Dzisiejsze działania rozpoczęły się o godzinie 6 rano i potrwają do godz. 22. Policjanci kontrolują w tym czasie zarówno pieszych jak i kierujących naruszających przepisy związane z bezpieczeństwem pieszych.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A kiedy akcja "kierunkowskaz" i akcja "oświetlenie pojazdu"?
 • Kiedy akcja "wyprzedzanie na przejściu dla pieszych"? Niestety wielu idiotów-kierowców nie widzi żadnego przejścia.
 • Chodzi m. in. o bezpieczeństwo dzieci? To proszę właściwe "czynniki" o spowodowanie posypania choćby piaskiem dróg bocznych, takich jak np. biegnące przez: Adamowo, Helenowo, i wiele innych. Po tych drogach wozimy dzieci, a już teraz stanowią one istne lodowisko. Jak to się ma do bezpieczeństwa?
 • ,, Złotówa bez kierunkowskazu'' też się przyda
 • codziennie tamtędy jeżdżę bo tam mieszkam do pracy na 6-tą rano i sołtys adamowa tak jak i helenowa myśli tylko jak się napić żeby było weselej i nie interesują ich drogi dojazdowe do miasta wystarczy się tamtędy przejechać jaka jest ślizgawica bo po co sypać solą i odśnieżyć jak trzeba wytrzeźwieć!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZIMNY LECH(2012-12-12)
 • Mieszkasz tam do pracy na 6-tą rano sołtys? No coś podobnego.
Reklama