UWAGA!

Półmetek wakacji za nami, czyli policja naucza młodzież

 Elbląg, Półmetek wakacji za nami, czyli policja naucza młodzież
fot. policja

Mimo, że trwają wakacje nie oznacza to, że policyjna edukacja najmłodszych i tych trochę starszych została przerwana. Policjanci są na półmetku wakacyjnych spotkań z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą na koloniach i półkoloniach. Połowa wakacji to również czas na podsumowanie dotychczasowej pracy.

Przez ponad miesiąc policjanci w ramach akcji Bezpieczne wakacje 2017 działali w 29 szkołach na terenie miasta i powiatu. W tym czasie odbyli 115 spotkań. Największa część, bo aż 106 z nich dotyczyła dzieci z klas podstawowych. 9 spotkań zorganizowanych było dla uczniów klas gimnazjalnych. Jak nietrudno się domyślić, program tych spotkań jest zróżnicowany, a policjanci dostosowują omawiane tematy do odbiorców oraz ich wieku. Mowa jest tu m.in. o bezpiecznym wypoczynku nad wodą,
       podróżowaniu, unikaniu zagrożeń oraz profilaktyce uzależnień. W tym poruszane jest także zagadnienie dopalaczy. W tym celu elbląscy policjanci wykorzystują pomoce dydaktyczne zarówno te przekazane przez Urząd Miejski, czyli walizkę z imitacjami środków odurzających oraz ulotki.
       Ponadto policjanci skontrolowali 10 miejsc letniego, zorganizowanego wypoczynku. Kontrole te prowadzone są wspólnie z pracownikami Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu, pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Straży Pożarnej. Kontroli poddano legalność prowadzonego wypoczynku, zgłoszenia w Kuratorium Oświaty, przygotowanie merytoryczne kadry pedagogicznej, stan obiektów oraz zabezpieczenie terenu. Nie ujawniono żadnych nieprawidłowości.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Sawicki ty pijany jesteś ? Dzisiaj jest 46 dzień wakacji a wolnych jest 69 dni. Według ciebie to połowa wakacji ? Połowa minęła 27 lipca i wy chcecie uczyć młodzież ? Może od razu matematyki NIEUKI ?
  • Eee tam, dobrze że chłopina we wrześniu się nie ocknął, teraz gorąco to i za biurkiem głowa nie pracuje, on tylko zza biurka a nie na ulicy to skąd ma wiedzieć ?
Reklama