UWAGA!

Pomoc pojechała na Majdan

 Elbląg, Pomoc pojechała na Majdan

Dziś (3 lutego) pierwszy transport darów od elblążan dla protestujących Ukraińców pojechał z wolontariuszami do Koszalina. Tam wszystko zostanie przepakowane do większego samochodu i dostarczone protestującym na Majdanie. - Głównie były to poduszki, materace, ciepła odzież. Ale jest też pilna potrzeba lekarstw – przeciwbólowych oraz przeciwgrypowych – mówi Tomasz Walczak, rzecznik prasowy Teatru im. Aleksandra Sewruka. - Tego typu dary nadal można przynosić na portiernię naszego teatru.

- Poszkodowani w starciach z milicją boja się iść do szpitali, gdyż tam są spisywani, a następnie wywożeni i maltretowani – kontynuuje Tomasz Walczak. - W aptekach Kijowa wycofano ze sprzedaży to wszystko, dzięki czemu można leczyć się w warunkach domowych. Dlatego tak bardzo potrzebne są środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe i przeciwgrypowe. Potrzebne są także ciepłe koce, śpiwory i odzież zimowa. Przez całą dobę dary serca można przynosić na portiernię Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu przy ul. Teatralnej 11.
       Na Majdanie są aktorzy z zaprzyjaźnionych z elbląskim teatrów w Kijowie i Tarnopolu.
       - Już podczas Pomarańczowej Rewolucji Teatr Młody w Kijowie był otwarty dla demonstrantów. Teraz również mogą oni liczyć tam na pomoc i schronienie – zapewnia rzecznik elbląskiego teatru.
       Ponadto w cerkwiach greckokatolickich w całej Polsce trwa zbiórka pieniędzy, które zostaną przekazane protestującym na kijowskim Majdanie
      
A

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bez przesady, zachowujecie się jakby na Ukrainie panowała klęska głodu niczym z lat 20.ubiegłego wieku i bieda niczym nie ustępująca, panującej w Kosowie. .. Nie wiem skąd ta ogólnopolska solidarność i entuzjazm dotyczący przystąpienia Ukrainy do UE. Może warto by było zapoznać się z wypowiedziami i planami przywódców Jewromajdanu i konsekwencjami, dla nas Polaków, przystąpienia Ukrainy do Związku Socjalistycznych Republik Europejskich? Z historii ostatnich 300 lat dobrze powinniśmy wiedzieć na czym polegają i jak kończą się rewolucje. Na Ukrainie (Okrainie) całkiem niedawno jedna już była.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  8
  narodowydemokrata(2014-02-03)
 • Nacjonaliści na Ukrainie mówią o Ukraińskim Przemyślu i co Wy na to Europejczycy.
 • co wy robicie jak oni nas nienawidza niezapominajcie o wolyniu ..... posluchajcie ks izakiewicza ....www.youtube.com ..... poslucjacie tego wywiadu do konca
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  7
  elblazaninnnnnn(2014-02-03)
 • Przeca Majdan jest teraz z perfekcyjną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  4
  Jackin(2014-02-03)
 • W Elblagu tylu bezdomnych, nie maja nic, atu proszę zbiórka na Majdan. To Ich sprawa, najlepiej sie nie wtrącac, jak niektórzy z Ukraińców Oni nie potrzebują pomocy, to Ich cały naród chce rządzic, nie chce żadnych przywódców, nawet boksera nie chcą, a My jak zwykle wpraszamy się.
 • Świetna akcja, dzięki za inicjatywę. Trzeba pomagać, walczą o słuszną sprawę.
 • Opamiętajmy się z tą Ukrainą. Niech pomagają im ci którym zależy na rynku zbytu towarów - koncerny i firmy które jak teraz z nas ( LIDLE Biedronki Carrefury itp) czerpią zyski. Ukraina jest niebezpieczna dla nas przynajmniej na tym etapie. Chcą być " u kraja Rosji" - stąd nazwa Ukrainy, ale chcieliby za " frico" czerpać korzyści z Unii Europejskiej. To jedyny pseudo kraj, gdzie, notabene ładne Ukrainki " sprzedają" się oficjalnie obywatelom Izraela. .. Ukraina nic nie może wnieść do międzynarodowego rynku współpracy w Europie, a nam może zabrać. " Kliczki" i inne " wynalazki" to tylko " wytrychy" dla kapitału światowego aby zając rynek zbytu w którym jest 50 mln ludzi. Amen.
 • a książki o mordowaniu 200 000 Polaków przez TRYZUBY ukraińskie też wysłaliście??? Bez pamięci, grobu, a na kurahanach pasą się krowy! Ot patrioci! Polacy w Kanadzie są prześladowani przez ukraińskie zorganizowane lobby, lub nawet chyba lepiej zorganizowane grupy( czytaj :mafia).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  9
  alehucpa(2014-02-03)
 • Dlaczego mam pomagać rezunom z OUN/UPA, oprawcom mojej rodziny i mordercom Polaków? Chachoły 70 lat temu pokazali gdzie mają Polaków. A że w Elblągu i okolicach takie zbiórki - nie dziwota, wszak mnóstwo tu ich pobratymców wysiedlonych w ramach operacji " Wisła" za pomoc mordercom. Niech wracają na swoją U-krainę. Przecież to dzicz gorsza od Turków, których Unia nie chce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  10
  AntoniFilipowicz(2014-02-03)
 • Nie powinniśmy pomagac tym potomkom banderowcow na wzgląd Naszych pomordowanych przodków. W elblągu tyle osob potzrebuje pomocy, wszawica w szkołach, a oni pomagają mordercom Naszych rodaków. Hańba
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  11
  lelek(2014-02-03)
 • nie ma to jak nie patrzeć dalej niż czubek swojego nosa. .. ciekawa jestem ilu bezdomnym czy " zawszawionym" pomogli Ci którzy najgłośniej krzyczą. Polacy też mają wiele niechlubnych kart w swojej historii. Ale widzę, że mentalność sarmacka nadal istnieje w polskich główkach. Zawsze biedni i poszkodowani Polacy. .. .Polska Chrystusem narodów. ..
 • abba albo jesteś potomkiem ukraińskich przesiedleńców, albo nie znasz historii Polski, albo wisi ci okrutna śmierć tysięcy Polaków mordowanych bez względu na wiek czy płeć. W każdym razie żal mi ciebie. Naród który nie szanuje własnej historii skazany jest na jej powtarzanie. Dziwne, że tacy Żydzi robią dym o jakieś Jedwabne? Albo zawracamy sobie głowę jakimiś czystkami etnicznymi na świecie.
Reklama