UWAGA!

Pomysłowość oszustów nie zna granic

 
Elbląg, Pomysłowość oszustów nie zna granic

Kupujesz w Internecie buty, płacisz, czekasz kilka miesięcy, ale towaru jak nie było, tak nie ma. Kupujesz laptopa, płacisz, przesyłka wprawdzie przychodzi, ale towar jest uszkodzony. Do babci dzwoni "stryjeczny kuzyn", prosi o pożyczkę. Staruszka oddaje oszczędności i ... okazuje się, że żadnego Romana w rodzinie nigdy nie było. Oszuści wymyślają coraz to nowe sposoby, by nabić w przysłowiową butelkę i pozyskać pieniądze. Elbląscy policjanci odnotowują kolejne zgłoszenia, wczoraj np. z hurtowni budowlanej, którą nieuczciwy klient oszukał na ponad 37 tys. zł.

"Po Elblągu chodzi oszust, co proponuje 3 tony węgla po 900 zł. Po dogadaniu się przychodzi w dany adres i mówi, że auto zostawił dalej, bo nie mógł znaleźć domu i szukał chodząc po okolicy. Bierze 70 zł zaliczki za transport i mówi, że za chwilę przyjedzie z węglem i... tyle go widział. Chciałbym abyście nagłośnili sprawę z tym gościem, może było więcej osób pokrzywdzonych - napisał nasz Czytelnik. Zgłoszeń w tej sprawie elbląska policja nie ma. Jeszcze nie ma. Funkcjonariusze prowadzą jednak wiele innych spraw związanych z oszustwami i wyłudzeniami.
       - Oszuści podają się np. za pracowników pomocy społecznej, za członków rodziny, ale i np. za kontrahentów - mówi asp. Katarzyna Trochimczuk z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Otrzymaliśmy zgłoszenie, że jedna z elbląskich hurtowni straciła towar - materiały budowlane - o wartości ponad 37 tys. zł. W innym przypadku ktoś podał się za przedstawiciela firmy działającej w Anglii. Zamówił towar, który został mu nawet dowieziony do Anglii, po czym zniknął, a wskazana firma stwierdziła, że nigdy nie zatrudniała nikogo o takim nazwisku.
       W lipcu policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących oszustw internetowych. Za pośrednictwem portalu Allegro kobieta zakupiła buty, których nie otrzymała. Mężczyzna zapłacił za laptopa, którego na oczy nie zobaczył. Podobnie zakończyła się transakcja zakupu telefonu komórkowego.
       - Zdarza się, że po wykonaniu przelewu towar otrzymujemy, ale ... uszkodzony - dodaje asp. Trochimczuk.
       Policja ostrzega, aby zbierać wszelkie informacje o sprzedawcy (np. na forach internetowych) przed dokonaniem zakupu. Być może działania zapobiegawcze pozwolą na uniknięcie zagrożeń, jakie niestety czyhają w tego rodzaju transakcjach i pozwolą na bezproblemowe nabycie towaru. Lepiej przecież dmuchać na zimne, gdyż potem pozostaje długa i żmudna droga do dochodzenia swoich roszczeń.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama