UWAGA!

Poradnik trafił do elbląskiej komendy

 Elbląg, Poradnik trafił do elbląskiej komendy
fot. nadesłana

Po pierwsze człowiek – tak zatytułowany jest poradnik m.in. dla policjantów, który ma za zadanie poszerzyć wiedzę na temat różnorodności kulturowej i społecznej a także przygotować funkcjonariuszy do profesjonalnej reakcji w sytuacjach trudnych.

Mowa tu w szczególności o interwencjach wymagających szczególnej wrażliwości i delikatności aby zostały spełnione zasady równego traktowania.
       Poradnik w sposób czytelny, przejrzysty i przyjazny ułatwia dostęp do szeregu informacji na temat współczesnych zagadnień społecznych jakimi są mniejszości narodowe, etniczne, wyznaniowe, seksualne. Dotyka kwestii seksizmu, niepełnosprawności, problemów osób starszych oraz wielu innych form wykluczenia społecznego. Poradnik nie ma charakteru ideologicznego i nie wymusza na nikim zmiany poglądów na pewne kwestie społeczne. Zwraca jednak uwagę, że służba i praca w Policji to więcej obowiązków niż przywilejów. Godząc się na wstąpienie w jej szeregi należy mieć na uwadze bezwzględny nakaz respektowania godności każdego człowieka. Poradnik ułatwia jak to czynić w codziennej służbie szanując prawo, jak też odmienną religię, obyczaje i kulturę, czy też wygląd zewnętrzny każdego człowieka.
       Poradnik dedykowany jest dla całego środowiska policyjnego, ale z powodzeniem może być wykorzystywany przez inne formacje mundurowe, straże miejskie, agencje ochrony osób i mienia oraz studentów na kierunkach policyjnych.
       Poradnik opracowany został przez policyjnych pełnomocników i pełnomocniczki ds. ochrony praw człowieka przy wsparciu Biura Spraw Wewnętrznych KGP oraz Rzecznika Praw Obywatelskich, Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania oraz liczne organizacje pozarządowe. Ostateczny kształt edytorski nadany został dzięki współpracy z Wydziałem Wydawnictw Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama