UWAGA!

Poseł Jerzy Wilk

 
Elbląg, 14 904 głosy dały Jerzemu Wilkowi miejsce w sejmowej ławie
14 904 głosy dały Jerzemu Wilkowi miejsce w sejmowej ławie (fot. AD)

Uzyskał najlepszy wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu elbląskim, startując z pozycji numer trzy. Cieszy się ze zwycięstwa i jest przekonany, że do mety na Wiejskiej doprowadziły go spotkania z mieszkańcami, których odbył podczas kampanii blisko 50, pokonując 4 tysiące kilometrów. - Jeździłem, by ludzie widzieli, że nie ma się czego bać, że nie taki Wilk groźny, jak mówią – komentuje dziś (26 października) Jerzy Wilk.

Na liście Prawa i Sprawiedliwości z okręgu elbląskiego Jerzy Wilk zdobył 14 904 głosy. Mocno zdystansował Leonarda Krasulskiego, który był „jedynką”, a ostatecznie zdobył poparcie 10 194 wyborców.
       - To dowód na to, że nawet z trzeciej pozycji można wygrać wybory i ja je wygrałem – cieszy się Jerzy Wilk. - Boję się myśleć, co by było, gdybym był pierwszy na liście, jaki wówczas wynik bym osiągnął (śmiech). A na poważnie - dziękuje mieszkańcom, że zagłosowali na mnie.
       Co przekonało wyborców do poparcia Jerzego Wilka?
       - Mieszkańcy Elbląga mnie znali, natomiast dużo jeździłem w terenie, zrobiłem ponad 4 tysiące kilometrów i odbyłem blisko 50 spotkań – wylicza. - Jeździłem nawet po małych miejscowościach, rozmawiałem z ludźmi i to dało efekt. Jeździłem, by ludzie widzieli, że nie ma się czego bać, że Wilk nie jest taki groźny, jak mówią (śmiech).
       Prawo i Sprawiedliwość zgarnęło całą krajową pulę, święci też sukcesy na Warmii i Mazurach. Co, zdaniem Wilka, przekonało wyborców?
       - Lista u nas była dosyć silna, choć według mnie mogła być jeszcze silniejsza, ale to nie ja o tym decydowałem. Startowało dużo samorządowców, którzy byli znani w terenie i to pomogło. Poseł Babalski jest znany w Ostródzie, pan Ołdakowski chyba będzie miał czwarty mandat, czyli osoba, która w tej chwili jest radnym sejmiku wojewódzkiego.
       Jeszcze bym podkręcił ten wynik, gdybym mógł (śmiech).
       - No i nasz program - dodaje Jerzy Wilk. - PiS składało oficjalne deklaracje o emeryturach, 500 zł na dziecko, że należy zreformować oświatę. Plany wyborcze były pewnie dobrze odbierane przez mieszkańców.
       A jakie plany na najbliższy czas ma Jerzy Wilk?
       - Czekam na oficjalne wyniki wyborów więc dziś jestem jeszcze urzędującym przewodniczącym Rady Miejskiej w Elblągu i udaję się do ratusza - mówi. - Nie wiem czy prawo pozwoli mi na poprowadzenie czwartkowej sesji, ale bardzo bym chciał.
       Wybór Jerzego Wilka na posła spowoduje zmiany w Radzie Miejskiej. Jego miejsce zajmie Hanna Lewandowska, która w wyborach samorządowych zdobyła 106 głosów. Nowym przewodniczącym zostanie prawdopodobnie oceny zastępca Jerzego Wilka - Marek Pruszak.
       Ale to nie koniec roszad w radzie. Mandat po Jerzym Wciśle, który został senatorem, przejmie Irena Sokołowska, która w wyborach samorządowych w 2014 r. zdobyła177 głosów.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • 500 zł na dziecko - jak sobie zarobisz wyborco!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  4
  arek234(2015-10-26)
 • bardzo fajny człowiek
 • asystentka tym razem posła mam nadzieję bez zmian?
 • Wielkie BRAWO! To co czynił jeden kolorowy gostek wypisując bzdury na jego temat tylko pomogło Jerzemu ludzie lubią popierać i utożsamiać się z męczennikami na jakiego kreował go naprawiacz. Mam nadzieję, ze wyjaśni teraz kilka kwestii zwłaszcza z sabusiem i jego byłym wspólnikiem?
 • ojej jaka szkoda ze nie bedzie już przewodniczcym Rady;-(
 • Serdecznie gratuluje wyboru na Posła RP. Myślę, że nie będę żałować, że to właśnie PiS wygrało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  16
  mieszkaniec12(2015-10-26)
 • Gratulację do Wilka i wstyd jedynce listy !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  5
  wawel(2015-10-26)
 • Panie Jerzy Wilk! Do czasu zaprzysiężenia jest Pan tylko zwykłym człowiekiem. A bycie posłem to wielka wrażliwość na ludzi, ich problemy oraz prawo ze sprawiedliwością. .. .czyli zwyczajna przyzwoitość. Nim zacznie się Pan sprawdzać to proszę dać wyraz swojej troski o mieszkańców ul. Brzechwy. Brakuje miejsc parkingowych, a Pana reklama wyborcza ustawiona przy wymiennikowni na ul Brzechwy 5 utrudnia nadal nam życie. .. .. Wszystkie inne formy komunikacji z Panem są nie możliwe. Więc ludzie którzy to stawiali w czasie ciszy wyborczej w nocy może choć tego usłuchają. .. .To taka drobna próba wartości Pana słów.
 • Gratuluję Panu bardzo serdecznie! Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Za każdym razem Pan Jerzy Wilk udowadnia, że zależy mu na losie mieszkańców Elbląga i ze interesuje się problemami miasta i działa dla jego dobra. Powodzenia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  16
  Dumna elblazanka(2015-10-26)
 • Cos te sondaże powyborcze w Polsce chyba oszukane PiS zdecydowanie wygrało wybory do Sejmu wśród amerykańskiej Polonii, uzyskując prawie 18 tys. głosów poparcia, czyli 75,4 proc. wszystkich głosujących w USA. Drugie miejsce zajęła PO (10,9 proc. ), trzecie Kukiz'15 (5,5 proc. ), a czwarte KORWiN (3,7 proc. ).
 • teraz zacznie się chapanie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  7
  mundek(2015-10-26)
 • wolisz Koran i półksiężyc? Ja mam żone i dzieci i wolę iść do kościoła niż mieć obciętą głowę i gwałcicieli na ulicach.
Reklama