UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Dps są potrzebne ale niestety z autopsji wiem że to gangi utrzymujące przy życiu pacjentów by jak najdłużej zabierać im pieniądze. Nie raz będąc z odwiedzinami w Dps w Stegnie pensjonarjusze prosili o papierosy bo dyrektorka zawłaszczała ich emerytury. Byłem nawet u prawnika w mopsie. Powiedziała że wie o sytuacji ale nic nie może zrobić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  7
  System(2021-08-20)
 • @System - znaczy powinni tych co za długo żyją. .. dobijać? Co ty wypisujesz człowieku?
 • Nie przeczytałeś ze zrozumieniem. Pieniądze pensjonariuszy z zus są wysylane na konto dps. Oficjalnie pobierają ok 50% jako doplata za pobyt (ZUS płaci 65% a dps żąda 70% )a reszta znika. Dla dyrektorki w stegnie to jak ściąganie haraczu od 300 podopiecznych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  3
  Marek kk(2021-08-20)
 • @Marek kk - Przeczytaj przepisy regulujące odpłatność za pobyt w dps i dopiero później komentuj.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  Kropka(2021-08-20)
 • @Kropka - W kraju w którym codziennie rządzący łamią prawo ty masz czelność mówić o przepisach ? Chcesz mi powiedzieć że dyrektor dps ma prawo zatrzymać (przywłaszczyć )emeryturę pensjonariusza tylko dlatego że ten nie porusza się o własnych siłach i nie mają rodzin które by mogły pomóc ? Pisiorska mentalność
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  6
  Marek kk(2021-08-20)
 • @Marek kk - Powiat jeszcze niczego nie zlikwidował, a miasto już jedyne pogotowie socjalne w całym elblagu. To po pierwsze. Po drugie miasto ma 1 dom a powiat 3.Po trzecie, ile mieszkańców ma miasto a ile Elbląg. Elbląg jest dwa razy większy. .Nie sztuka utrzymać 1 dom, natomiast 3 trochę trudniej. Powiat tylko w jednym domu ma prawie tyle miejsc co miasto w całym swoim.
 • @Marek kk - Nie znika Każdy mieszkaniec ma do swojej dyspozycji 30% swoich dochodów Jeśli jest sprawny to sam decyduje o tym na co wydać swoje pieniądze Jeśli nie może sam podejmować takich decyzji to pieniądze leza w depozycie Pozostałymi pieniędzmi może dysponować osoba upoważniona z rodziny Poza tym w DPS nikt nie zarabia kokosów Ci którzy zajmują się bezpośrednio osobami starszymi maja najniższa krajowa czyli 2800 i tyle Głodowe pensje a praca bardzo ciężka i niewdzięczna, ale nasi seniorzy kiedyś byli sprawnymi ludźmi Wychowywali dzieci, pracowali więc tyle i tylko tyle należy im zapewnić u schyłku życia
 • @System - palenie szkodzi
Reklama