UWAGA!

Poszukiwana organizacja do bezpłatnych porad dla mieszkańców

 Elbląg, Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej mieszczą się w Urzędzie Miejskim (Zdjęcie z konkursu Fotka Miesiąca, czerwiec 2019, autor FredAN)
Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej mieszczą się w Urzędzie Miejskim (Zdjęcie z konkursu Fotka Miesiąca, czerwiec 2019, autor FredAN)

Władze miasta szukają organizacji pozarządowej, która w 2021 roku poprowadzi punkty nieodpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców, działające w Urzędzie Miejskim. Przeznaczą na ten cel 190 tys. złotych.

Prezydent Elbląga co roku ogłasza konkurs na prowadzenie trzech punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Ostatni – za rok 2020 – wygrało Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej.

Organizacje, które chcą takie punkty prowadzić w 2021 roku, muszą złożyć swoje oferty do 24 listopada. Powinny mieć co najmniej dwuletnie doświadczenie w tego typu działalności i podpisane umowy z adwokatem lub radcą prawnym i osobą uprawnioną do udzielania porad obywatelskich.

Każdy z punktów, mieszczący się na parterze Urzędu Miejskiego w sali obsługi mieszkańców jest czynny przez pięć dni w tygodniu przez co najmniej 4 godziny. Mogą z nich korzystać osoby, których nie stać na płatną pomoc prawną i które złożą odpowiednie oświadczenie w tej sprawie. Z tego rozwiązania mogą również skorzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą, jeśli nie stać je na adwokata i nie zatrudniają innych osób w ciągu ostatniego roku.

Pracownicy punktów udzielają porad prawnych, obywatelskich, prowadzą też mediacje. Przepisy w tej sprawie wprowadzono w życie w 2015 roku.

Konkurs ogłoszony przez prezydenta Elbląga na prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców w 2021 roku ma być rozstrzygnięty do 15 grudnia. Miasto przeznaczy na ten cel 190 tys. złotych.

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama