UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poszukiwana organizacja do bezpłatnych porad dla mieszkańców

 
Elbląg, Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej mieszczą się w Urzędzie Miejskim (Zdjęcie z konkursu Fotka Miesiąca, czerwiec 2019, autor FredAN)
Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej mieszczą się w Urzędzie Miejskim (Zdjęcie z konkursu Fotka Miesiąca, czerwiec 2019, autor FredAN)

Władze miasta szukają organizacji pozarządowej, która w 2021 roku poprowadzi punkty nieodpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców, działające w Urzędzie Miejskim. Przeznaczą na ten cel 190 tys. złotych.

Prezydent Elbląga co roku ogłasza konkurs na prowadzenie trzech punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Ostatni – za rok 2020 – wygrało Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej.

Organizacje, które chcą takie punkty prowadzić w 2021 roku, muszą złożyć swoje oferty do 24 listopada. Powinny mieć co najmniej dwuletnie doświadczenie w tego typu działalności i podpisane umowy z adwokatem lub radcą prawnym i osobą uprawnioną do udzielania porad obywatelskich.

Każdy z punktów, mieszczący się na parterze Urzędu Miejskiego w sali obsługi mieszkańców jest czynny przez pięć dni w tygodniu przez co najmniej 4 godziny. Mogą z nich korzystać osoby, których nie stać na płatną pomoc prawną i które złożą odpowiednie oświadczenie w tej sprawie. Z tego rozwiązania mogą również skorzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą, jeśli nie stać je na adwokata i nie zatrudniają innych osób w ciągu ostatniego roku.

Pracownicy punktów udzielają porad prawnych, obywatelskich, prowadzą też mediacje. Przepisy w tej sprawie wprowadzono w życie w 2015 roku.

Konkurs ogłoszony przez prezydenta Elbląga na prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców w 2021 roku ma być rozstrzygnięty do 15 grudnia. Miasto przeznaczy na ten cel 190 tys. złotych.

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama