UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Witam Was mam pomysl i projekt na przejscia dla pieszych. Otoz kazde przejscie a w szczegolnosci chodnik przy przejsciu che oswietlic mocnymi swiatlami ledowymi wysok latarni to ok 2.40 dodatkowo pasy pomalowane specjalnymi farbami fosforyzujacymi. Takie przejscie a takze chodnik przy przejsciu jest widoczny w zmroku i deszczu z odleglosci ok 100 metrow.dodatkowo kuedy pieszy wchodzi na pasy nawet w ciemnym ybrabiy mamy cala pistac jak na dloni. Takie cos kuz w jednym miescie sie spr. Od 3 lat nie bylo zadnego potracenia pieszego tylko dlatego ze slaba widocznosc. Nie jestem zadnym politykiem ale chce w koncu utrzec nosa tym starym nic nie robiacym radnym i bede kandydowal osobiscie na radnego a tylko by zrobic przejscia bezpieczne podjelem taka decyzje pi wypadku mojej znajomej wlasnie kiedy przechodzila przez przejscie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    1
    M____W(2017-12-15)
  • @M____W - Ogólnie pomysł bardzo dobry, ale musi to być z głową zrobione, bo wbrew temu co się wydaje, silne i nieodpowiednie oświetlenie może dać więcej szkody niż pożytku. Miałem do czynienia z takim porzejściem - droga ogólnie bardzo słabo oświetlona, jedynie silny słup światła na przejście i to chyba tak jakoś źle ustawiony, że przy mokrej nawierzchni nic kompletnie nie było widać co dzieje się na przejściu. Światło zarówno z lamp, jak i odbite od mokrego podłoża tak oślepiało, że pieszego ubranego na ciemno widziało się dopiero na kilka metrów przed przejściem. Ale tak to jest, jak za infrastrukturę tak ważną dla bezpieczeństwa biorą się jacyś przypadkowi partacze.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    0
    Zennon.(2017-12-15)
  • @M____W - Problemem nie są przejścia i ich złe oświetlenie tylko ludzie: brawura egoizm, pośpiech, brak mózgu. .to ze oświetlimy przejście a przechodniów obwiesimy lampkami jak choinki to nic nie da. Serio. .. szkoda tylko pieniędzy. .
  • @M____W - Skrzyżowanie Konopnickiej-Pawia-Ostródzka
  • ja nie kaze i nie pisze o oswietleniu pieszych, napewno kierowcy musza byc bardziej ostrożniejsi ale przejscia musza byc widoczne dla kazdego tak jest np w poznaniu zywcu ketrzynie paslęku a do tego widziałem osobiscie jaka jest widocznosc po zmroku serio cos naprawde fajnego oczywiscie koszty duze ale zamiast dac sobie wzajemnie duze nagrody coroczne gdzie inni tego nie maja wiec rozpisac projekt czesc kasy z uni czesc z miasta i ja nie widze klopotu z finansami, jedyne co trzeba to trzeba pomóc naszym mieszakncom i nie wazne czy moher czy młody, ale to tylko pisanie zawsze sie podnosi alert kiedy jest tragedia a ile juz w tym roku mamy takich zdarzen??? masakra jakas
Reklama